Ceramika. Praktyczny poradnik. Projekty i techniki : modelowanie ręczne, stosowanie form, modelowanie na kole garncarskim, zdobienie, szkliwienie, wypalanie

Tłumaczenie: Krzysztof Wojciechowski
Wydawnictwo: Arkady
Complete practical potter
ceramika
rękodzieło

Praktyczny przewodnik pokazujący krok po kroku jak wykonać rozmaite przedmioty z ceramiki. zaprezentowano w nim kilkadziesiąt projektów do samodzielnej realizacji. Książka wprowadza w tajniki warsztatu ceramicznego, omawia między innymi sposoby przygotowania materiału, techniki zdobnicze, proces wypalania.

| 2014-11-25

Od ręcznego modelowania przez tworzenie form odlewniczych z gipsu do pracy na kole garncarskim. Wszystkie techniki ukazane na licznych, bardzo dobrej jakości kolorowych zdjęciach, z perfekcyjnie przygotowanym komentarzem.

Rozdziały poświęcone zdobieniu, szkliwieniu i wypalaniu wieńczą dzieło, a treść nie tylko pozwala na zapoznanie się z kolejnymi przykładami wykonania przedmiotów, buduje wręcz, na kartach tego edytorsko pięknie przygotowanego albumu, klimat warsztatu ceramicznego.

Po przeczytaniu pozostaje już tylko udać się na najbliższe zajęcia w pracowni.

.:exile:.

Rina | 2014-12-29