Złodzieje czasu

978-83-7582-861-0
motywacja, samorozwój
poradniki
Ania

Ostrzeżenie dla zapracowanych! Jeżeli nie masz czasu czytać tego tekstu, to daj mi tylko 5 minut, a ja udowodnię Ci, że po przeczytaniu tych słów zyskasz nieograniczone zasoby czasu i co najważniejsze uwierzysz, że Od dzisiaj będziesz mógł znaleźć czas na wszystko. Oczywiście jeszcze żadna książka nie zmieniła w ciągu jednego dnia życia żadnego człowieka. Doskonale wiesz, że nie znajdziesz...

Od dzisiaj będziesz mógł znaleźć czas na wszystko.

Oczywiście jeszcze żadna książka nie zmieniła w ciągu jednego dnia życia żadnego człowieka. Doskonale wiesz, że nie znajdziesz tutaj magicznej różdżki, która w czarodziejski sposób zmieni Twoje życie. Jednak jeżeli postanowisz zmienić swoje nieskuteczne nawyki dotyczące zarządzania czasem i włożysz odrobinę zaangażowania, możesz po prostu zacząć odpowiadać swoim bliskim: tak, oczywiście z chęcią wybiorę się na wycieczkę, mam wolny czas...

Wyobraź sobie, jakby wyglądało Twoje życie, gdyby na miejsce znienawidzonej mantry
"Nie mam czasu..." pojawiłoby się "OK, możemy to zrobić, akurat mam czas"

Wiem, że prawdopodobnie masz już dosyć:

- ciągłego chaosu w Twoim życiu, gubienia rzeczy i spóźniania się na spotkania;
- ciągłego zapracowania, bolących pleców i pracy, która śni Ci się przed zaśnięciem;
- patrzenia na swoje dzieci tylko wtedy, gdy albo idą spać, albo już wstają;
- rezygnowania z odpoczynku na rzecz zapracowania, które nie przynosi takich efektów, jakbyś chciał.

Poznaj źródło większości niepowodzeń w naszym życiu.

Często nie zdajemy sobie nawet sprawy z faktu, że brak organizacji swojego czasu tak naprawdę rujnuje nasze życie. Gdy wpadniesz w wir zapracowania i pozwolisz na to, że to inni organizują Twój czas, to jest to pierwszy krok do tego, aby rzeczywiście nie mieć czasu i dodatkowo wpędzać się w jeszcze większy życiowy chaos.

Oto co konkretnie znajdziesz w książce pt. "Złodzieje czasu":

* Dowiesz się, ile czasu mamy realnie do wykorzystania każdego dnia.
* Poznasz skuteczne taktyki eliminowania złodziei czasu.
* Poznasz techniki organizowania pracy w biurze.
* Odkryjesz, dlaczego warto stosować listy rzeczy do zrobienia i dowiesz się, co pomoga w dotrzymywaniu terminów.
* Dowiesz się, jak wykonać dwa razy więcej czynności niż dotychczas, bez wygospodarowywania dodatkowej puli czasu.
* Dowiesz się, dlaczego Ty także jesteś "kunktatorem".

źródło opisu: www.zlotemysli.pl

źródło okładki: www.zlotemysli.pl

emika | 2014-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2014

Książka dla Amerykanów. Spodziewałam się, że będzie sporo o telewizji czy internecie jako głównych pożeraczach czasu a nie było ani słowa ... Dość płytko potraktowany temat.

StarBart | 2018-01-05
Na półkach: Dla dzieci, Przeczytane