978-83-227-3073-7
Boże Narodzenie
zielony_kot

Wigilia, Dobra Nowina. Betlejemska Gwiazda, której blask opromienia pochylone nad opłatkiem postacie. I nieco zasmucony Duch Bożego Narodzenia, na próżno wypatrujący wśród podarków takiego, jaki skłoniłby choć do chwili zadumy i refleksji nad naszym świętowaniem. Może spełni te oczekiwania tom "O wyższości świąt Bożego Narodzenia", wpisujący się w długoletnią tradycję naukowych rozważań poświęconych Wydarzeniu, które zajmuje miejsce szczególne w kulturze chrześcijańskiej Europy. Święta są tu oglądane z wielu perspektyw: biblistów, historyków kultury, sztuki i literatury, etnologów i folklorystów. Autorzy, podejmując szerokie spektrum problemów związanych z obchodzeniem i przedstawianiem świąt Bożego Narodzenia, zadbali o to, by treści ich prac, oparte na solidnych naukowych podstawach, przemówiły także do szerszego grona czytelników. Znakomita lektura pod choinkę i na każdy inny czas.

/red. Aleksandra Kędzierska, Irmina Wawrzyczek/

źródło opisu: http://press.umcs.lublin.pl/