Linie uskoku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biznes horyzonty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kurhaus Publishing
biznes, finanse
Katarzyna

Książka uznana za jeden z najlepszych współczesnych tytułów ekonomicznych. Autor pokazuje słabość strukturalną gospodarki światowej i to, jak indywidualne decyzje bankierów i regulatorów, które doprowadziły do kryzysu były często racjonalną odpowiedzią na nieracjonalny system ekonomiczny. To fascynująca analiza strukturalnych przyczyn i konsekwencji kryzysu. Rajan analizuje coraz głębiej sięgające pęknięcia w świecie zależnym od zadłużonych amerykańskich konsumentów. Opisuje system, w którym rosnące nierówności społeczne i cienka sieć pomocy społecznej tworzą polityczne presje i dobry klimat dla łatwych kredytów i szukania nowych miejsc pracy, bez względu na konsekwencje długoterminowe dla kondycji całej gospodarki. System, w którym amerykański sektor finansowy jest kluczowym, a jednocześnie niezbyt stabilnym łącznikiem między przestymulowaną Ameryką i zbyt mało konsumującym światem. Rajan pokazuje jak nierówny dostęp do edukacji i systemu opieki zdrowotnej w USA stawia nas wszystkich wobec ryzyk finansowych nawet wówczas, gdy decyzje ekonomiczne Niemiec, Japonii czy Chin wymuszają na Ameryce zmiany systemowe. Pokazuje trudne decyzje, które trzeba podjąć, by gospodarka światowa była bardziej stabilna.

źródło opisu: http://www.kurhauspublishing.com

źródło okładki: http://www.kurhauspublishing.com

Michał Ziembiński | 2013-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2013

Doskonała książka opisująca przyczyny kryzysu, ale również kondycję współczesnej gospodarki. Szerokie spojrzenie na ekonomię, napisane prostym językiem z niezwykle logicznie ułożonym wywodem, który łatwo śledzić. Bardzo polecam.
Jedyny minus to polskie wydanie - trochę błędów gramatyczno/logicznych w tłumaczeniu, literówki. Muszę poszukać angielskiego oryginału.

Adrian | 2017-05-31
duszek00 | 2016-07-03