Do nauki, do zabawy, ten przeczyta, kto ciekawy

Okładka książki Do nauki, do zabawy, ten przeczyta, kto ciekawy Wojciech Niewiaromski
Okładka książki Do nauki, do zabawy, ten przeczyta, kto ciekawy
Wojciech Niewiaromski Wydawnictwo: Wydawnictwo WNT literatura dziecięca
literatura dziecięca
Wydawnictwo WNT
1991-01-01
1991-01-01
83-204-1356-7

Bohaterowie podczas swoich przygód uczą dzieci m.in. historii, czasu, dni tygodnia oraz wielu innych rzeczy. Jedyne co mi przeszkadzało to to, że książka nie była podzielona na rozdziały, albo bardziej płynne przejścia pomiędzy poruszanymi tematami.

Wielokrotnie wracałam do niej już nawet jako starsze dziecko. Książka jest świetna jeżeli chodzi o naukę liczb, nazw zwierząt itp. Ilustracje może nie są najpiękniejsze, ale sympatyczni bohaterowie od razu to nadrabiają. Do dziś pamiętam zwariowaną Małpę i żarłocznego Krokodyla oraz ich różne przygody (książka zawiera motywy fantastyczne jak np. UFO i rozwija wyobraźnię). W przyszłości na pewno nie zawaham się i dam ją do poczytania własnemu dziecku.

Polecam, do poczytania przedszkolakom.

Polecam, do poczytania przedszkolakom.

• Martyna i Juliusz
  • Przeczytane dziecięce/młodzieżowe
  • Przeczytane przed 2010
  • 2014r.
  • Dzieci: do zdobycia
  • W posiadaniu rodziny Ka
  • KRESY - zbieram dla Polaków na Kresach

Dodaj cytat z książki Do nauki, do zabawy, ten przeczyta, kto ciekawy