Zbliżenia i makrofotografia bez tajemnic

Wydawnictwo: Galaktyka
Understanding Close-up Photography
978-83-7579-090-0
fotografia
poradniki

zbliżenia i makrofotografia to bardzo wdzięczne tematy fotograficzne. Ten sposób przedstawienia nadaje fotografowanemu przedmiotowi abstrakcyjny charakter, który pobudza naszą wyobraźnię. z pozoru wydaje się, że łatwo można uzyskać dobre zdjęcie fragmentu większej całości. Jednak jest inaczej. Ta dziedzina wymaga dużej dokładności i cierpliwości.Autor książki dzieli się z nami swoją wiedzą na temat sprzętu, techniki fotografowania i kompozycji obrazu. Publikacja jest bogata w ilustracje przybliżające nam omawiane zagadnienia. znajdziemy w niej zarówno fotografie przyrody, jak i miejskiego krajobrazu. Myślę, że rady Bryana Petersona okażą się cenne dla każdego fotografującego, zainteresowanego odkrywaniem nieznanego oblicza rzeczywistości.Marcin Grabowiecki, Fotopolis.plBryan Peterson jest profesjonalnym fotografem, instruktorem o międzynarodowej renomie i autorem bestsellerowych książek poświęconych fotografii.

źródło opisu: okładka

żabot | 2013-06-15

To nie jest książka o makrofotografii!!! A przynajmniej nie tylko, bo angielskie close-up photo to szerszy termin oznaczający każdą fotografię z bardzo bliska, czyli z niewielkiej odległości od obiektu. Bo czy można nazwać makrofotografią kadr wypełniony całą sylwetką kormorana wykonany rybim okiem? No chyba nie. Ale właśnie to jest inspirujące w tej książce. Weź sprzęt, który posiadasz i spróbuj wykonać zdjęcie z bardzo bliska. I zobacz, jakie osiągniesz rezultaty. A Peterson uzyskuje rewelacyjne!

lancelot135 | 2016-10-22
Ewcia | 2016-08-22