Światło w fotografii. Magia i nauka

Wydawnictwo: Galaktyka
Light: science & magic
poradniki

Wydanie pierwsze polskie, na podstawie wydania trzeciego amerykańskiego. Doskonała książka o oświetleniu w fotografii. Dowiesz się z niej czym jest światło, oświetlenie i odbicie, oraz jak i co najważniejsze dlaczego je stosować, aby osiągnąć zamierzone efekty. Na konkretnych przykładach autor wyjaśnia, jak fotografować różnorodne materiały (szkło, metal), jakiego światła użyć do portretu, jak radzić sobie z przedmiotami białymi na białym tle i czarnymi na czarnym tle, oraz co powinno znaleźć się w podręcznym ekwipunku fotografa.

Riwona | 2016-09-27
Na półkach: Praca, Przeczytane
Przeczytana: 27 września 2016

Fil Hunter i Steven Biver to nazwiska cenionych fotografów. Plus Paul Fuqua, który jest autorem mateiałów szkoleniowych równa się wartościowa i przystępnie podana wiedza do wykorzystania od zaraz...

W środku ogrom schematów, fotografii i podpowiedzi nie tylko dla amatorów.

I chociaż szybkość i spontaniczność liczą się bardziej niż wirtuozeria techniczna, to watro wiedzieć, jak zrobić dobre zdjęcie białego przedmiotu na białym tle lub czerwonego na tle czarnym :-)

Wiedza i magia - zdecydowanie polecam.

rasilio | 2015-09-21
Przeczytana: 2010 rok

Książka typu "trzeba przeczytać".
Po rozwiązaniu wszystkich zadań zna się w miarę poste rozwiązania oświetlenia prawie wszystkiego (szkło, metal, lakierowane powierzchnie, białe na białym, portrety itp. itd.)

arturstelmach | 2016-04-11
lawenda92 | 2016-01-04