Atlas miejsc biblijnych

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Biblica the Bible atlas
Yarosław

Przepięknie ilustrowana, obszerna i wyczerpująca publikacja poświęcona miejscom i wydarzeniom opisywanym w Biblii. Książka zabiera czytelnika w fascynującą podróż przez krainy, kultury i dzieje miejsc biblijnych. Została opracowana przez międzynarodowy zespół złożony z katolickich, protestanckich i żydowskich teologów. Atlas podzielono na 6 rozdziałów. Pierwsze poświęcone zostały ogólnemu przedstawieniu Ziemi Świętej. Ukazują poszczególne elementy środowiska naturalnego, zamieszkania i zagospodarowania terenu. Kolejne rozdziały omawiają najważniejsze wydarzenia w nawiązaniu do Starego i Nowego Testamentu. Książka: opisuje dramatyczne losy postaci, narodów i królestw biblijnych; zawiera informacje na temat topografii, położenia, klimatu, roślinności i innych cech regionów i miejsc biblijnych; ujawnia najnowsze wyniki odkryć archeologicznych oraz badań teologicznych i historycznych; prezentuje szerokie spektrum poglądów teologicznych: katolickich, żydowskich i protestanckich, opracowany przez międzynarodowy zespół wybitnych naukowców. Atlas zawiera 650 kolorowych ilustracji i 125 oryginalnych map ukazujących najważniejsze miejsca, regiony i państwa oraz migracje, podróże i bitwy omówione w Biblii.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl

Yarosław | 2012-08-21
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Atlas wyczerpująco opisuje losy postaci, narodów i królestw biblijnych, zawiera informacje na temat topografii, położenia, klimatu, roślinności i innych cech ziem biblijnych. Ujawnia najnowsze wyniki badań archeologicznych, historycznych i teologicznych. Atlas ten jest wręcz olbrzymi, nie jest to książka "do poduszki", ma duże rozmiary i waży swoje, zawiera 650 kolorowych ilustracji i 125 oryginalnych map, ukazuje najważniejsze miejsca, regiony i państwa oraz migracje, podróże i bitwy omówione w Biblii.

Piotr | 2014-12-20
matpaw10 | 2015-08-13