Ewolucjonizm. Co warto wiedzieć

Evolution: A Beginner's Guide
83-60206-96-1
ewolucjonizm
Scorpu

Ewolucja, teoria sformułowana przez Karola Darwina w dziele "O pochodzeniu gatunków" stała się podstawą współczesnej biologii i jest powszechnie uważana za jedną z najważniejszych teorii naukowych wszechczasów. Od najdawniejszej bakterii do współczesnych ssaków ten rozsądny przewodnik wyjaśnia nie tylko genetykę i dobór naturalny, ale wszystkie kluczowe zasady dotyczące ewolucji. Uwzględniając najnowsze badania i najbardziej zajadłe współczesne spory omawia takie problemy jak: nauka i religia - zagrożenia, pułapki i rażące pomyłki kreacjonizmu natura ludzka - jak doszliśmy do tego czym jesteśmy. Autorytatywna, wciągająca i na czasie, książka ta nie wymaga posiadania wcześniejszej wiedzy dzięki doskonałemu wprowadzeniu w temat każdego, kto pragnie zrozumieć czym ewolucja jest i dlaczego jest obecnie ważniejsza niż kiedykolwiek w przeszłości.

źródło opisu: nota wydawcy

Ala Fryc | 2014-07-29