Religia i kultura

Tłumaczenie: Halina Wężyk-Widawska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fides & Ratio". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Fronda
Religion et culture
religia
Violoncello

Cywilizacja i kultura, jako owoce ludzkich inspiracjii wysiłków, są dla niego kluczowe, ponieważ zawsze, chcąc nie chcąc, są nośnikami treści duchowych, treści symbolicznych, wpływających na codzienne doświadczenia i wybory człowieka. Dlatego uważam, że Maritain, jako pierwszy w XX wieku, diagnozując stan ówczesnej kultury, wskazał na jeden z jej najważniejszych aspektów– najgłębszy nurt historii jest raczej duchowy i kulturowy niż polityczny i ekonomiczny.

źródło opisu: Fronda, 2007

źródło okładki: www.wydawnictwofronda.pl

Grobsol | 2016-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2016

Krótka książka acz treściwa. Wspaniała idea chrześcijańskiej obecności w kulturze.

Dariusz Okoń | 2016-11-29
Przeczytana: 29 listopada 2016