Ready for CAE coursebook

5 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Ready for CAE
978-0-230-02886-9
Kornelia

Revised and updated for the new exam, the new edition of Ready for CAE gives in-depth exam training to prepare students for the Cambridge Certificate in Advanced English (CAE) exam.

Special language focus sections encourage analysis of the main grammar areas at this advanced level. Skills for all papers are covered and there is a complete practice speaking test included.

źródło opisu: http://www.macmillanenglish.com

Stefan-Pe | 2018-04-15
Przeczytana: 03 kwietnia 2018

Książka jest słaba! Przede wszystkim nieczytelna! Dużo niepotrzebnych ilustracji, obrazków, zdjęć, które nic nie wnoszą do tematu, a są jedynie marnotrawstwem papieru. Wiele tekstów jest przedstawionych na kolorowym tle co sprawia, że tekst staje się nieczytelny. Aż oczy bolą!
Natomiast informacje istotne, jak np gramatyka jest opisana małym drukiem w ciasnych kolumnach. Ćwiczeń do gramatyki mało. Przykładowych zadań z egzaminu też mało.

Za to jest naprawdę masa złotych rad typu "how to go about it". Czyli pisanie o tym jakie metody obrać w celu rozwiązania zadania co każdy średnio rozwinięty termit zdoła wypracować samodzielnie.
Zadania w których zostawiono przerwy na wpisanie brakujących wyrazów są mikroskopijne bo jak już wspomniałem powierzchnia papieru została zmarnowana na bezużyteczne obrazki. Tak jakby kolorowe rysunki miały uatrakcyjnić słabą merytorycznie treść.

Na końcu książki znajduje się klucz odpowiedzi jednak dla niektórych zadań oprócz klucza przydałoby się...

Tesyer | 2013-08-20
Przeczytana: 2013 rok

Nikt nie podzielił się wrażeniami, dlatego chętnie napiszę o tej książce parę słów-może komuś się to przyda.
Do książki trzeba się przyzwyczaić. W mojej czteroosobowej grupie podobała się w sumie tylko mnie, ale to raczej dlatego,że inni nie chcieli po prostu przyznać,że książka jest dobra,bo,jak mi się zdaje,uważanie książki od angielskiego za dobrą jest dla niektórych licealistów uwłaczające.
Dla mnie nie,inna sprawa,ze licealista tez juz od jakiegos czasu nie jestem. :)

Książka jak to książka przygotowująca do CAE, czyli podzielona na części egzaminacyjne.
Writing zrobiony poprawnie. Szału nie ma, ale jak nauczyciel się postara to jest ok.
Reading i listening jak wszystkie na Advance level, czyli nudne, tematy, wymyślane na siłę,ale tak jest chyba w każdej książce na tym poziomie. W readingach na pewno dużo nowego słownictwa.

Gramatyka bardzo pobieżnie. Zadania w książce słabe,bardzo słabe,trzeba się podpierać czymś jeszcze, bo to za mało. Jesli ktos bardzo dobrze ogarnia...