Sztuka Europy łacińskiej od VI do IX wieku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Źródła i Monografie / Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego
Arte europea dal 6. al 9. secolo
sztuka
Celaeno

źródło okładki: Wydawnictwo KUL

ChristinaL | 2018-05-20

Profesor Skubiszewski pisal ksiazke w latach 1981-1988 dla wielotomowej serii 'Storia Universal dell'Arte'. Polskie wydanie jest mistrzowskim tlumaczeniem z francuskiego. Opowiesc obejmuje okres ogromnego zroznicowania kulturalnego i artystycznego Europy, w tym skrajnej roznorodnosci stylow w sztuce. Podkreslony jest fakt, ze czynnikiem najsilniej laczacym te style i nurty byl lacinski Kosciol.
Zainteresowanie autora objelo zachodnie ziemie dawnego cesarstwa rzymskiego oraz inne obszary europejskie, ktore byly w zasiegu wplywow tradycji zachodniorzymskiej i wspomnianego Kosciola lacinskiego. Wyeksponowane jest powstanie i znaczenie wyjatkowego zjawiska jakim byla sztuka karolinska.
Ksiazka zawiera doskonaly, najwyzszej jakosci material ilustracyjny.
Klarowne, fascynujace, bezspornie wybitne i unikatowe.

Bochenos24 | 2017-09-01

Pragnę tylko napisać, że jest to jedna z najwspanialszych książek dotycząca historii sztuki. Choć ułożona tak jakby była nie wyróżniającą się pozycją popularno-naukową jest wspaniałą podróżą przez sztuke wschodzącej europy. Polecam najserdeczniej