Stay with me

Wydawnictwo: Speak
angielski
TaaLAa

A heartbreaking urban romance from award-winning author Paul Griffin Fifteen-year-olds Cece and Mack didn't expect to fall in love. She's a sensitive A student; he's a high school dropout. But soon they're spending every moment together, bonding over a rescued dog, telling their secrets, making plans for the future. Everything is perfect. Until Mack makes a horrible mistake, and suddenly the...

A heartbreaking urban romance from award-winning author Paul Griffin

Fifteen-year-olds Cece and Mack didn't expect to fall in love. She's a sensitive A student; he's a high school dropout. But soon they're spending every moment together, bonding over a rescued dog, telling their secrets, making plans for the future. Everything is perfect. Until Mack makes a horrible mistake, and suddenly the future they'd planned becomes impossible. In this stark new reality, both of them must find hope in the memories of what they had, to survive when the person they love can't stay.

źródło opisu: Speak, 2012

źródło okładki: Internet