Zgłosuj na książki roku 2017

Konstrukcje geometryczne, jak sobie z nimi radzić

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe
83-85694-19-6
Bacha85

Książka przeznaczona jest dla uczniów starszych klas szkół podstawowych oraz pierwszej i drugiej klasy szkoły średniej. Uczy samodzielnego rozwiązywania różnorodnych zadań konstrukcyjnych. Na wielu przykładach autor szczegółowo przedstawia tok rozumowania prowadzący do rozwiązania problemu. Liczne rysunki ułatwiają zrozumienie kolejnych konstrukcji. Na końcu każdego rozdziału podano zadania do samodzielnego rozwiązania.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie