Znikąd donikąd

Władysław J. H. Kunicki-Goldfinger Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteka Myśli Współczesnej nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Państwowy Instytut Wydawniczy
nauki przyrodnicze (fizyka, chemia, biologia, itd.)
Biblioteka Myśli Współczesnej

Aż dziw, że nikt tego wcześniej nie dodał. Moim zdaniem to jedna z najlepszych polskich książek popularnonaukowych. Kategoria "popularnonaukowa" trochę zawęża jej wartość - jest to również rozwinięta teza naukowa: zrozumienie powstania życia w oparciu o definicje zaczerpnięte z teorii chaosu (np struktury dyssypatywne). Obowiązkowa lektura dla miłośników nauki.

• Biologia, Ewolucja
  • Biologia, medycyna, psychologia, socjologia i okolice
  • Biblioteka Myśli Współczesnej
  • Nauki przyrodnicze i filozofia przyrody
  • Ewolucja, antropologia
  • Nauki społeczne