Droga sufich

Zysk i S-ka
2009-10-27
2009-10-27
Tomasz Bieroń
sufizm religia wschód orient arabistyka nurt islamu islam

ciekawa pozycja dla osób chcących zapoznać się z sufickimi ideami oraz zarysem przekazu najważniejszych sufickich mistrzów.

Świetna książka przybliżająca sposób myślenia i życia wielkich mistrzów sufickich. Tekst napisany bardzo przystępnie, choć treści w niej zawarte można odczytywać na bardzo wielu poziomach. Dla mnie bardzo przydatna pozycja i inspirująca do refleksji.

Z wszystkich pozycji o sufizmie, jakie możemy znaleźć na polskim rynku, ta książka jest najbardziej przeciętna. Nie prowadzi nas - wbrew tytułowi - po drodze sufich, nie zapoznaje nas z ich historią czy doktrynami, a jedynie daje przedsmak tytułowej drogi. Książka przypomina bardziej wybrane fragmenty prac sufickich, niż - jak można wywnioskować - traktat. Nie mniej jednak książka jest dość wartościowa, wybrane prace dla ludzi zgłębionych w tematykę, mogą stanowić świetne dopełnienie wiedzy.

Niestety Idries Shah, który mimo iż przybliżył światu zachodniemu idee sufizmu, nie budzi mojego podziwu bądź pełnego poparcia poglądów...
Sprawia wrażenie pośpiechu i pobieżności w swojej podróży po "drodze Sufich". Natomiast z całą pewnością lektura książki może stanowić doskonały początek dla tych którzy ścieżką sufich będą chcieli pójść dalej.

dla sympatykow islamu...

dla sympatykow islamu...

• Spirituality
  • Duchowość, mistyka
  • Literatura angielska
  • W mojej biblioteczce

Dodaj cytat z książki Droga sufich