Richard Waterstone Wydawnictwo: Muza filozofia, etyka
filozofia, etyka
83-7079-412-2
Roman Gołędowski
Indie

Książka jest przystępnym wprowadzeniem do kultury Indii dla osób, które nie posiadają większej wiedzy o tym kraju. Wytłumaczone są w niej fundamentalne pojęcia i fakty dotyczące kultury Indii. Wizualnie książka prezentuje się znakomicie.

Autor książki zabiera nas w filozoficzną podróż po Indiach. Mamy tu skrót najważniejszych pojęć dotyczących tego kraju. I tak poczynając od bogów, poprzez mantrę, jogę, pielgrzymki do miejsc świętych, poznajemy obyczaje hindusów. Opisane jest rozumienie duszy, śmierci, stworzenia świata i astrologii, medytacji, itp. W książce znajdziemy biografie sławnych tego kraju, jak...

• Indie
  • Nie posiadam i chcę kupić
  • Bollywood i Indie
  • ROK 1997