W królestwie roślin ogrodowych

Wydawnictwo: Publicat
rośliny, ogród
flora i fauna

Poradnik dla miłośników zieleni Rośliny na każdą porę roku Najpopularniejsze gatunki do ogrodów małych i dużych Maja Popielarska jest popularną i lubianą prezenterką telewizyjną (prowadzi prognozy pogody oraz autorski program "Maja w ogrodzie"). Jej wielką pasją są także ogrody, których zakładaniu i pielęgnacji chętnie poświęca czas. Ukończyła architekturę krajobrazu na warszawskiej SGGW - o...

Poradnik dla miłośników zieleni
Rośliny na każdą porę roku
Najpopularniejsze gatunki do ogrodów małych i dużych

Maja Popielarska jest popularną i lubianą prezenterką telewizyjną (prowadzi prognozy pogody oraz autorski program "Maja w ogrodzie"). Jej wielką pasją są także ogrody, których zakładaniu i pielęgnacji chętnie poświęca czas. Ukończyła architekturę krajobrazu na warszawskiej SGGW - o ogrodach wie wszystko i potrafi dzielić się tą wiedzą.

Autorka podpowiada Czytelnikom, jak stworzyć piękny ogród, w którym rośliny zawsze będą ozdobą.
Trochę historii - walory użytkowe oraz estetyczne roślin ogrodowych na przestrzeni dziejów.
Przemyślany dobór gatunków - jakie rośliny wybrać w zależności od naszych upodobań i możliwości (m.in. położenia działki, rodzaju gleby)
Wszystko o roślinach w ogrodzie - komponowanie i aranżacje, uprawa i rozmnażanie, zapobieganie chorobom i szkodnikom
Sprawdzone rady i pomysły - jak dbać o ogród, by stał się azylem i wytchnieniem od zgiełku codzienności
Wysmakowane, unikatowe fotografie - przeniosą nas do wspaniałych ogrodów, staną się inspiracją do stworzenia własnego, niepowtarzalnego stylu
Indeks nazw polskich i łacińskich - ułatwia szybkie odnalezienie informacji

źródło opisu: Wydawnictwo Publicat, 2009

źródło okładki: www.publicat.pl