Religie Chin

Tłumaczenie: Krzysztof Stopa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mała biblioteka religii". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: WAM
Confucianesimo e taoisimo
83-7318-324-8
religia
zhenzhu

nota wydawcy Autor pracy, Federico Avanzini, jest wykładowcą historii Azji na Uniwersytecie Turyńskim. Od wielu lat prowadzi badania nad nowożytną i współczesną chińską i japońską myślą polityczną, a także nad dziejami dwóch najważniejszych szkół filozoficzno-religijnych w Chinach, mianowicie nad konfucjanizmem i taoizmem. W zwięzłej i przystępnej formie książka przedstawia założenia...

nota wydawcy
Autor pracy, Federico Avanzini, jest wykładowcą historii Azji na Uniwersytecie Turyńskim. Od wielu lat prowadzi badania nad nowożytną i współczesną chińską i japońską myślą polityczną, a także nad dziejami dwóch najważniejszych szkół filozoficzno-religijnych w Chinach, mianowicie nad konfucjanizmem i taoizmem. W zwięzłej i przystępnej formie książka przedstawia założenia filozoficzne poszczególnych doktryn, omawia poglądy najwybitniejszych ich przedstawicieli, jak również kreśli procesy rozwojowe i charakteryzuje główne nurty tych szkół.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=30929

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=30929