Martusia przeprowadza się

Wydawnictwo: Debit
978-83-7167-844-8
dla dzieci,
Isadora

Czy znacie Martusię? Ta wesoła, pomysłowa dziewczynka ma wielu ciekawych przyjaciół i zawsze znajduje sposób na świetną zabawę.W domu, na wycieczkach czy choćby na zawodach ani na krok nie odstępuje jej wierny mały przyjaciel - piesek Gufi.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-debit.pl/

urwiskowo | 2012-09-19

Całkiem niedawno pisałam o książce "Martusia chce mieć pieska", a dziś pokarzę Wam kolejną część przygód małej, wesołej, złotowłosej dziewczynki, opisanych w książce "MARTUSIA PRZEPROWADZA SIĘ".

Tym razem w książce znajdziecie również trzy opowiadania:

-Martusia przeprowadza się

-Martusia nad morzem

-Martusia i latawiec

W pierwszym z nich, "Martusia przeprowadza się" przeczytacie o tym, jak podczas przeprowadzki do nowego domu zaginął kotek naszej bohaterki. Dzielna dziewczynka rusza na poszukiwania razem ze swoim drugim pupilem, pieskiem Gufim. Oczywiście przygoda dobrze się kończy i kot Ruduś się odnajduje. Gdzie był? Dowiecie się z książeczki.

W opowiadaniu "Martusia nad morzem" już sam tytuł mówi, gdzie wybrałam się nasza mała koleżanka. Tym razem to Gufi przeżywa mokrą przygodę a jego właścicielka odnajduje skarb.

"Martusia i latawiec" to historia o tym jak dziewczynka i jej kolega, Witek, chcą wystartować w konkursie latawców. Samodzielnie budują swój własny latawiec, i...

Gosia | 2012-08-30
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Bohaterka książek, którą już poznaliśmy tym razem ze swoja rodziną przeprowadza się. Ma także inne ciekawe przygody. Zajrzyjmy zatem do niej.

Martusia z całą rodziną w nowej książeczce przygotowuje się do przeprowadzki. W zamieszanie zaangażowany jest każdy domownik ? nawet pies Gufi. W nowym domu jest pracy co niemiara.. i łatwo można o kimś zapomnieć. Na szczęście w porze mleczka dziewczynka odkrywa, że zagubił się jej kotek, Ruduś. Nowy dom jest niedaleko od poprzedniego miejsca jej zamieszkania. Nie zastanawiając się Martusia wsiada na rower, zabiera ze sobą pieska i jedzie szukać kotka. Ten odnajduje się a cieszy się z tego nie tylko dziewczynka ale i? przeczytajcie kto jeszcze!

W drugim opowiadaniu wakacyjnym Marta idzie nad morze. Razem z przyjaciółką i jej bratem zamierzają świetnie bawić się na plaży. Nawet jej piesek jest zafascynowany nową przygodą? do czasu kiedy porywa go fala. Jednak zostaje uratowany przez rybaka. Morze jest wspaniałe, ale i niebezpieczne. Dzieci...

Patrycja | 2012-06-28

W skład książeczki wchodzą trzy opowiadania:
1.Martusia przeprowadza się.
2. Martusia nad morzem.
3.Martusia i latawiec
Książeczka o Martusi jest przepełniona nowymi,wspaniałymi przygodami małej dziewczynki. Gdy podarowałam książeczkę swojej chrześnicy i zaczęłam jej ją czytać była ona po prostu zachwycona. Książeczka obfituje w przepiękne ilustracje. Dziecko może z niej wynieść dużo pozytywnych emocji i czegoś się nauczyć.
Książeczka zarówno mnie jak i mojej chrześnicy bardzo się spodobała. Twarda oprawa i duże litery są dodatkowym atutem tej pozycji, gdyż dziecko które uczy się czytać samo może próbować swoich sił w czytaniu i poznawać przygody dziewczynki. Powyższą książeczkę polecam osobom które mają dzieci i uwielbiają z nimi spędzać czas podczas czytania ciekawych książeczek.Opowiadania są naprawdę ciekawe i dziecko słucha ich z uwagą.

Na półkach: Przeczytane, Debit

Po dużym sukcesie pierwszej części Martusiowych przygód czas zapoznać się z kolejną. Tym razem nasza mała bohaterka przeprowadza się do nowego domu, odwiedza przyjaciół mieszkających nad morzem oraz puszcza latawiec. Zatem kolejna część z opowiadaniami o Martusi znów obfituje w wiele bardzo ciekawych przygód.

Moje dziecko pokochało książeczki z tą małą blondyneczką. Bardzo podoba jej się, że dziewczynka ma swojego wiernego przyjaciela w postaci szczeniaczka Gufiego. Chętnie słucha więc opowiadań z małą i jej pupilem. I choć niektóre z nich zna już bardzo dobrze, stale każe je sobie czytać na nowo.

Martusia to niezwykle pogodna, grzeczna i pomysłowa dziewczynka. Podobnie jak moje dziecko uwielbia zwierzęta, z którymi rozumie się jak nikt inny. Moje dziecko ma w domu maskotkę podobną do pieska głównej bohaterki, którego również nazwała Gufi i często teraz bawi się "w Martusię".

Ta seria bardzo nam się podoba. Książeczki są pięknie wydane. Gruba twarda okładka i dobrej jakości...

Isadora | 2012-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2012

W morzu książeczek dla dzieci puszczających do nas oczko z księgarskich półek warto zwrócić uwagę na propozycję wydawnictwa Debit. Mam na myśli serię o przygodach kilkuletniej Martusi, która ma ogromną szansę przypaść do gustu i stać się prawdziwym hitem wśród najmłodszych czytelników oraz zyskać uznanie w oczach ich rodziców.

Każda z niniejszych książeczek mieści w sobie trzy historyjki. Bohaterka opowiastki "Martusia chce mieć pieska" marzy o posiadaniu własnego szczeniaczka. Niestety, jej rodzicom opieka nad nim jawi się jako uciążliwy obowiązek i nie zgadzają się na zwierzątko w domu. Martusia, przekonana, że poradziłaby sobie doskonale, w sekrecie przed rodzicami przynosi pieska do domu i próbuje go przed nimi ukryć. Jednak obecności małego, ruchliwego i psotnego szczeniaczka nie można zbyt długo utrzymać w tajemnicy...
"Martusia na wsi" opowiada o wakacyjnych perypetiach dziewczynki, która przyjeżdża do wujka na wieś. Nowe otoczenie zapewnia jej mnóstwo nowych,...