Wielka armia Napoleona

Wydawnictwo: Bellona
83-11-09889-1
napoleon
Iskander

Znakomite dzieło specjalisty z dziedziny epoki napoleońskiej, uznanego autorytetu - Roberta Bieleckiego. Doskonała książka dla każdego zainteresowanego militariami i taktyką. Kompendium wiedzy o armii francuskiej okresu Wielkiej Rewolucji, Republiki i Cesarstwa. Zawiera charakterystykę formacji wojskowych, ich wyposażenia, uzbrojenia, technik walki, biografie dowódców, analizę socjologiczną francuskich kadr wojskowych, a także arcyciekawe uzupełnienia - np. opis roli chirurgów w kampaniach wojennych. Jest dziełem wszechstronnym i bardzo bogato ilustrowanym. Zwraca uwagę obszerne wykorzystanie przez autora źródeł zarówno francuskich, jak i pochodzących z innych krajów. Książka napisana niezwykle barwnie i interesująco.

źródło opisu: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=1176

źródło okładki: http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=1176