Sztuka programowania mikrokontrolerów AVR - podstawy

Wydawnictwo: BTC
technika

Książka stanowi źródło wiedzy na temat technik programowania w asemblerze mikrokontrolerów z rodziny AVR produkowanych przez firmę Atmel. W książce zawarto informacje dotyczące budowy mikrokontrolerów AVR (opis m.in. rdzenia, pamięci programu, pamięci danych, rejestrów specjalnych mikrokontrolera), opis języka asembler (m.in. kompletna lista rozkazów, opis najważniejszych dyrektyw kompilatora) oraz prezentację podstawowych narzędzi do tworzenia i symulacji oprogramowania. W części praktycznej poruszono wybrane zagadnienia z arytmetyki mające zastosowanie w programowaniu oraz przedstawiono podstawowe algorytmy rozwiązujące typowe zagadnienia spotykane w technice mikroprocesorowej.

Książka dla wszystkich elektroników, którzy chcą poznać budowę mikrokontrolerów AVR i sposób ich programowania w asemblerze.

źródło opisu: Wydawnictwo BTC, 2006

źródło okładki: http://btc.pl/