Kenjutsu. Podręcznik walki mieczem katana

Wydawnictwo: Warszawskie Centrum Karate
978-83-900409-4-3
hobby
Artur

Podręcznik kenjutsu zawiera nagrany w studio filmowym i profesjonalnie zmontowany, trwający godzinę, materiał instruktażowo-szkoleniowy na DVD. Pokazuje w sposób metodyczny różne aspekty posługiwania się długim mieczem japońskim katana: od ćwiczeń drewnianym mieczem - bokken, poprzez kombinacje walki treningowym iaito, aż po mistrzowskie cięcia mat: Tameshigiri ostrym mieczem. Nauka walki...

Nauka walki mieczem samurajskim składa się z następujących części: kihon, ataki proste i złożone, obrony, kumitachi: kaeshi, renraku, batto-jutsu, iai-jutsu, tsubazeriai oraz zaawansowane formy tameshigiri. Niezbędny materiał szkoleniowy dla trenujących różne odmiany japońskiej szermierki w szkołach: kenjutsu, aiki-ken, battodo, iaido, kendo, chanbara.

molier123 | 2014-03-10

Dobra książka dla początkujących w walce kataną.Polecam!

Artur | 2012-03-25
Przeczytana: 25 marca 2012