Ryms, nr 9, wiosna 2010

Wydawnictwo: Hokus-Pokus
Ryms
czasopisma
A--

SEDNO RYMSA Małgorzata Cackowska - Polityczne konstruowanie dziecięcej wyobraźni, czyli jaka może być edukacja seksualna w książkach obrazkowych dla dzieci? Monika Graban-Pomirska – O wilkołaku, dziewczynce i staruszce. Ciało i pożądanie w pewnej powieści dla młodzieży Agnieszka Wolny-Hamkało – Bajkę zinterpretuj erotycznie (o „Minu” Annie M.G. Schmidt) Ilona Mazurkiewicz-Krause – Będziesz...

SEDNO RYMSA

Ilona Mazurkiewicz-Krause – Będziesz nową, dojrzałą wersją samej siebie... (o poradnikach dla dziewcząt)

Aneta Bohaczewska-Petryna – Wpływ literatury na rozwój empatii i postaw prospołecznych u młodego czytelnika.

Ewa Skibińska – recenzje: "Mała książka o miesiączce", "Wielka księga cipek", "Wielka księga siusiaków", "Jestem dziewczynką. Jestem chłopcem", "Hodowla nastolatka domowego", "Kieszonkowy niezbędnik rodzica", "Na miejsca, gotowe, wzwyż!", "Na mój znak, gotowi, wzwyż!", "Co się dzieje z moim ciałem? Książka dla dziewcząt i rodziców", "Co się dzieje z moim ciałem? Książka dla chłopców i rodziców"

MISTRZOWIE

Jacek Friedrich – Wesołych świąt – część druga: Wielkanoc

MŁODZI ZDOLNI

Katarzyna Bogucka

MIEJSCÓWKA

Willa Żuk (Sopot)

CO W TRAWIE PISZCZY

Literacka Nagroda Pamięci Astrid Lindgren dla Kitty Crowther

Międzynarodowe Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży w Bolonii - relacja Naczelnej

Wyniki konkursu rysunkowego dla dzieci "Słoń z marzeń"

Wasz 1989 – konkurs

BROMBA

Iwona Hardej – Kamasutra? Dla dzieci?!

PATRONATY

Ewa Skibińska – recenzje: "Mała szansa", "Tajemnica człowieka z blizną", "Aurelka, czyli wielkie hece małej świnki", "Czarna Operacja", "Kocie historie – audiobook", "Esterhazy. Historia o zającu", "Podręczny nieporadnik. Grzebień", "Zarafa", "Tajemnica księgi. Tropami współczesnej fantastyki dla dzieci i młodzieży", "Jaśnie Pan Pichon"

RECENZJE

"Muzyka pana Chopina" i inne...

źródło opisu: Hokus-Pokus, 2010

• Kontratyp
  • Zapisane w chmurze
  • Pęknięta korona
  • Okrutny książę
  • Era dinozaurów. Od narodzin do upadku. Nowe odkrycia i fakty o zaginionym świecie
Zmierzch Tudorów
Philippa Gregory