Zanurzeni w Trójcy

Tłumaczenie: Katarzyna Kubis
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krótkie Studia z Duchowości". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Franciszkanów "Bratni Zew"
Noi nella Trinità. Breve saggio sulla Trinità
religia
Abigail

Książka ta nie mówi o Bogu: ona mówi w Bogu. Nie dyskutuje na temat misterium: wprowadza w to misterium. Z duchową mądrością, jaką mogą dać jedynie długie lata studiów i modlitwy, wiedzie do samego serca czcigodnego Tabernakulum, w którym żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, prowadzi nas za rękę wśród przebłysków wziętych z Pisma Świętego, pism Ojców Kościoła i wielkich mistrzów wiary, myśli jednocześnie pokornych i śmiałych kierowanych ku głębi, echa doświadczeń przeżywanych i podzielanych w miłości.
Dlatego właśnie stronice te wychowują do myślenia w Bogu: jeśli ktoś myśli o Bogu, istnieje niebezpieczeństwo, że uczyni Go przedmiotem rozumu, mierzonym według zawsze zbyt ciasnych kryteriów wyznaczanych przez horyzonty tworzone przez to, co się dostrzega i do czego się dochodzi naszym rozumowaniem

źródło opisu: Wydawnictwo Bratni Zew

źródło okładki: http://kmt.pl/pozycja.asp?ksid=7710

Abigail | 2012-02-21