Dyskusje o książce Duch króla Leopolda. Opowieść o chciwości, terrorze i bohaterstwie w kolonialnej Afryce

Temat dyskusji
Odpowiedzi
Ostatnia akywność
8 książek o niewolnictwie
Z niewilnictwem te książki mają tylko tyle wspólnego co chłop z wolnością. Nie umniejszam niczyjej krzywdy, jednak propozycje przez państwa przectawione to bardziej mitomania jak próba zarysowania problemu niewolnictwa.
5 tyg. temu
Ustawa o ochronie rynku książki. Petycja czytelników i rozmowa z Sonią Dragą
@Cleopatrapl świetna informacja, dzięki! Zamawiam, oczywiście :)
Czytamy w weekend
@Aguirre czytam książkę z wydawnictwa Replika w tłumaczeniu Tadeusza Jana Dehnela. Jest dobrze choć książka obyczajowo - romansowa to nie jest coś o czym marzyłam. Poza tym wolę jak o bohaterach mówią dialogi a nie narrator, który opisuje co się dzieje między postaciami... No, ale takie czasy. Mam nadzieję, że jak wejdę już w ten świat będzie dużo łatwiej 😉
Dziesięć pytań do czytelnika
1. Jaka jest Twoja ulubiona książka? Hrabia Monte Christo 2. Jaki jest Twój ulubiony autor? Aleksander Dumas (ojciec), Agata Christie, Lucy Maud Montgomery, Guillaume Musso 3. Jaki gatunek literacki lubisz najbardziej? Najczęściej zaczytuję się w klasyce, thrillerach i kryminałach 4. Jak często kupujesz/zdobywasz nowe książki? Nie mam określonej częstotliwości, nieraz...
2 lata temu
POSZUKUJĘ książek (II kwartał 2019)
Poszukuję serii "Złodziej Królowej" Megan Whalen Turner. Przede wszystkim pierwszej książki z serii:  Złodziej Złodziej
4 lata temu
Czytamy w weekend
Mi się początkowo dobrze czytało, ale potem byłam nią bardzo znużona. Trochę rozwleczony temat.
5 lata temu
Pokazuje 6 z 16