Nowoczesne Czołgi

Wydawnictwo: Bellona

Książka przedstawia modele czołgów konstruowanych i wprowadzanych do wyposażenia największych armii świata od roku 1945 do chwili obecnej. Poznajemy podstawowe dane techniczne czołgów, ich wyposażenie, liczebność załogi, prędkość i zasięg działania na polu walki. Kolorowe zdjęcia pokazują sylwetki pojazdów w działaniach polowych miłośnicy militariów, oglądając zestawy fotografii, mogą porównać rozwój poszczególnych modeli czołgów, zmiany w ich uzbrojeniu i skuteczność działania na poligonach.Broń pancerna, której zalety poznano już w I wojnie światowej, podczas II wojny światowej odegrała decydującą rolę w strategii wojny błyskawicznej, zastosowanej przez Niemców, ale przejętej od nich przez Rosjan i aliantów zachodnich.

aleks96k | 2016-09-09
Na półkach: Posiadam, Chcę przeczytać