Trzecia Rzesza Unikatowe Kolorowe Fotografie Z Okresu Drugiej Wojny Światowej

Wydawnictwo: InRock
historyczna

Trzecia Rzesza to album z unikalnymi fotografiami z okresu drugiej wojny światowej, wykonanymi zarówno przez niemieckich zawodowych fotografów, jak i prostych żołnierzy oraz cywili. Kolor -innowacyjna technologia rozpowszechniona w latach 30. XX wieku nadaje fotografowanej scenerii dodatkowy wymiar, sprawiając, że zdjęcia wydają się współczesnemu widzowi bardziej realne od ujęć czarno-białych czy sepiowych. Każda fotografia uzupełniona jest krótkim naukowym komentarzem eksperta wojskowego, podpułkownika George,a Forty ego.Trzecia Rzesza to album ukazujący wojnę widzianą oczyma tych, którzy w niej uczestniczyli. Jest to niezwykle sugestywny dokument wojny totalnej, jak i memento dla przyszłych pokoleń, które nie doświadczyły potworności światowego zbrojnego konfliktu.

rybka | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016