Postępowanie administracyjne, egzekucyjne i sądowoadministracyjne

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
biznes, finanse

Stan prawny na 1.12.2008 r. Niniejszy podręcznik, którego autorami są pracownicy naukowi i praktycy, przeznaczony jest dla studentów prawa oraz administracji. Przedmiotem wykładu jest ogólne postępowanie administracyjne oraz inne postępowania normowane przepisami ustaw szczególnych. Rozważania autorów utrzymane są w konwencji wykładni przepisów o postępowaniu administracyjnym, egzekucyjnym w administracji oraz przed sądami administracyjnymi, wzbogaconej poglądami doktryny prawa publicznego. Autorzy powołują w podręczniku liczne orzeczenia Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego. Nadaje to opracowaniu dodatkowy walor, polegający na wskazaniu praktyki stosowania przepisów kodeksu postępowania administracyjnego. Okładka: miękka, Rok wydania: 2009,

Hipcio | 2013-06-01
Ewa Siwoń | 2013-10-26