8372052582
biznes, finanse

Książka jest rezultatem rozprawy doktorskiej, obronionej w 2006 r. w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Podjęto w niej problematykę ochrony inwestora giełdowego przed skutkami ryzyka finansowego i operacyjnego, na jakie jest narażony w procesie inwestycyjnym. Przeprowadzono analizę porównawczą systemów rekompensat działających w krajach Unii Europejskiej i USA, a następnie, uwzględniono specyfikę polskiego rynku kapitałowego, zaproponowano modyfikacje polskiego systemu rekompensat. Omówione w ksi