Nie gęsi. Polskie projektowanie graficzne 1919–1949

Okładka książki Nie gęsi.  Polskie projektowanie graficzne 1919–1949
Piotr Rypson Wydawnictwo: Karakter technika
408 str. 6 godz. 48 min.
Kategoria:
technika
Wydawnictwo:
Karakter
Data wydania:
2011-10-17
Data 1. wyd. pol.:
2011-10-17
Liczba stron:
408
Czas czytania
6 godz. 48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788362376094
Tagi:
typografia design dizajn Piotr Rypson grafika
Średnia ocen

                8,5 8,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Tańczymy zaczarowani taniec młodości Dariusz Dekiert, Irmina Gadowska, Chaim Król, Rahel Lipstein, David Mazower, Krystyna Radziszewska, Piotr Rypson
Ocena 0,0
Tańczymy zacza... Dariusz Dekiert, Ir...
Okładka książki Zimna rewolucja : społeczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej wobec socrealizmu, 1948-1959 Justyna Balisz-Schmelz, Jérôme Bazin, Irina Cărăbaș, Ralf Forster, Reuben Fowkes, Katerina Gadzheva, Wojciech Grzybała, Emma Hanzlíková, Sandor Hornyik, Sandor Horváth, Astrid Ihle, Constantin Iordachi, Vít Jakubíček, Dorota Jarecka, Marie Klimešová, Joanna Kordjak, Doreen Mende, Alina Mircea, Zsolt Petrányi, Agata Pietrasik, Kristina Popova, Nadège Ragaru, Gabor Rieder, Hana Rousová, Piotr Rypson, Piotr Słodkowski, Oliver Sukrow, Aleksandra Sumorok, Ondřej Táborský, Monika Talarczyk-Gubała, Irina Tulbure, Aneta Vasileva, Magdalena Ziółkowska
Ocena 7,5
Zimna rewolucj... Justyna Balisz-Schm...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,5 / 10
48 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1583
1578

Na półkach: , ,

Skończyłam tę książkę w lutym. Nie wierzę, że do końca roku przeczytam lepsze opracowanie albo monografię i naprawdę nie jest łatwo zdecydować, od czego zacząć listę pochwał.

Przede wszystkim, wartość merytoryczna tej książki jest trudna do przecenienia. Każdy, kto kiedykolwiek bliżej zainteresował się tematem wie, ile czasu trzeba poświęcić na wertowanie monografii o latach 20. i dalej, żeby znaleźć coś o projektowaniu graficznym. Książka Rypsona jest więc tym cenniejsza, że szczegółowością opracowania bije na głowę wszystko, co można znaleźć w innych pozycjach o sztuce, druku czy typografii tego okresu.
Nie każdemu autorowi udaje się połączyć poziom z przystępnością, tymczasem "Nie gęsi" to rzecz napisana przejrzyście, jasno, do tego spójna, tak że lektura daje pełen obraz historii polskiej grafiki, z całą jej złożonością - nie tylko artystyczną, ale również polityczną i ekonomiczną. To może brzmieć strasznie - a u Rypsona czyta się jak doskonałą powieść.

No i ilustracje. To jest temat, na który można by było napisać osobny esej. Doskonale dobrane, nierzadko absolutne unikaty - z racji kruchości materii z jednej strony, a wartości artystycznej z drugiej - doskonale ilustrujące tekst, starannie opisane, umieszczone w przemyślane sposób, który nie zakłóca lektury - czego jeszcze można wymagać?

(Dla porządku dodam, że książka zaprojektowana jest tak, że w zasadzie nie ma się czego czepić. I również dla porządku - nie spodziewałam się, że zobaczę w tym roku książkę, która byłaby warta swojej ceny, zwykle w moim odczuciu mocno zawyżonej. A jednak. 139 złotych za ten album to w gruncie rzeczy wcale nie jest wygórowana cena).

Skończyłam tę książkę w lutym. Nie wierzę, że do końca roku przeczytam lepsze opracowanie albo monografię i naprawdę nie jest łatwo zdecydować, od czego zacząć listę pochwał.

Przede wszystkim, wartość merytoryczna tej książki jest trudna do przecenienia. Każdy, kto kiedykolwiek bliżej zainteresował się tematem wie, ile czasu trzeba poświęcić na wertowanie monografii o...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    306
  • Przeczytane
    79
  • Posiadam
    52
  • Teraz czytam
    11
  • Chcę w prezencie
    10
  • Grafika
    8
  • Sztuka
    7
  • Ulubione
    5
  • Projektowanie
    5
  • Do kupienia
    4

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Nie gęsi. Polskie projektowanie graficzne 1919–1949


Podobne książki

Przeczytaj także