Teoria dzieła sztuki teatru w Ingardenowskim modelu humanistyki

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dramat - Teatr". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego
83-229-2210-8
teatr, dramat, Ingarden
teatr
Aarionne

Książka Małgorzaty Różewicz o dziele sztuki teatru w Ingardenowskim modelu humanistyki jest kolejną pozycją ukazującą się w serii Dramat - Teatr. Seria obejmuje prace poświęcone historii dramatu i teatru polskiego oraz powszechnego, a także szeroko pojętej problematyce teorii sztuki teatralnej i tekstu dramatycznego. Uwzględnia również zagadnienia socjologii teatru, współczesnego życia teatralnego i krytyki teatralnej. Seria ma charakter otwarty i mogą się w niej ukazywać rozprawy nie tylko teatrologów, ale także autorów reprezentujących inne dziedziny nauki.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Wrocławskiego, 2002

źródło okładki: zdjęcie autorskie