Poddać się miłości : jak odnaleźć w sobie zdolność do kochania i bycia kochanym

Tłumaczenie: Ryszard Zajączkowski
Wydawnictwo: Esprit
Surrender to love
978-83-60040-46-1
religia, psychologia, duchowość
religia
danieltrn

Książka ta opowiada o miłości – nie łzawej, sentymentalnej, ale tej silnej, prowadzącej do przemiany. Opowiada o tym, że paradoksalnie obawiamy się miłości, i o tym, w jak unikalny sposób miłość uwalnia nas od najgłębszych obaw. Mówi o następstwach opierania duchowej wędrówki na czymkolwiek innym niż poddanie się miłości. Książka ta mówi też o tym, że świadomość Bożej miłości jest pierwszym krokiem do tego, aby naprawdę kochać ludzi i Boga. Nie ma wżyciu nic ważniejszego niż umiejętność kochania i bycia kochanym. Jezus uczynił miłość celem duchowej przemiany. Umiejętność dawania i otrzymywania miłości tkwi w sercu każdego z nas. To racja naszego bytu.

W swojej książce David Benner pisze o dwóch wielkich tematach: miłości i poddaniu, jako o podstawie duchowości chrześcijańskiej. Wczytując się w Pismo św. i czerpiąc z chrześcijańskiej tradycji, pokazuje nam, jakie są drogi zaufania Bożej doskonałej miłości. David Benner swoją wiedzę opiera na wielu latach doświadczeń psychoterapeuty i jednocześnie duchowego kierownika. Dzięki temu połączeniu wiele kwestii związanych z duchową formacją chrześcijanina widzi ze szczególną jasnością i wrażliwością. Polscy czytelnicy znają go z cieszącej się dużą popularnością książki Dar bycia sobą.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2009

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl