Dar bycia sobą : święte wezwanie do odnalezienia samego siebie

Tłumaczenie: Kazimierz Bocian
Wydawnictwo: Esprit
The gift of being yourself : the sacred call to self-discovery
83-60040-18-4
religia
danieltrn

„Pozwól mi, Panie, bym poznał siebie, po to, bym mógł poznać Ciebie” – pisał święty Augustyn. Życie wielu chrześcijan składa się z upadków i uporczywego powracania do starych błędów. Często wypełnia je niezadowolenie, poczucie bycia „nie na swoim miejscu”, różnego rodzaju obawy, w tym i ta, że szczerze i z oddaniem praktykowane chrześcijaństwo będzie przeszkodą w poszukiwaniu życiowego szczęścia. David G. Benner, psycholog i zarazem kierownik duchowy, pokazuje, że podobne obawy rodzą się z nierozpoznania swojego powołania i nieznajomości siebie. Przekonuje, że tylko wychodząc od szczerego poznania swojej osoby, można zbliżyć się prawdziwie do Boga, i odwrotnie: tylko szukając Boga, można odnaleźć siebie. Bez tej podwójnej drogi nie rozpoznamy ani naszych podstawowych złych skłonności, które pozostając nieuświadomione zamkną nam drogę do szczęścia, ani nie znajdziemy swego prawdziwego powołania życiowego, którego realizowanie nada naszemu życiu sens i poczucie spełnienia. A zatem: bądź spokojny, nie musisz starać się być czymś, co sprzeciwia się twojej prawdziwej istocie. Jednak tylko odkrywając dar bycia sobą, pogłębisz swoją więź z Bogiem.

źródło opisu: Wydawnictwo Esprit, 2006

źródło okładki: http://www.esprit.com.pl