Taniec cieni

Tłumaczenie: Karolina Drozdowska
Cykl: Saga o Ludziach ze Złotej Góry (tom 15)
Wydawnictwo: Elipsa
Skyggedans
978-83-7640-044-0
Johanna, powieść norweska
Kaktus_xD

Gdzieś daleko w Europie potęga Napoleona chyli się ku upadkowi. Jaki wpływ będzie to miało na życie mieszkańców Złotej Góry i jaką rolę ma do spełnienia tajemniczy duński hrabia Carl Fredrik? Czyżby był królewskim szpiegiem? W tym samym czasie Johanna dociera do Christianii, gdzie udaje jej się oczarować samego następcę tronu. Czy zdoła jednak odnaleźć w tak wielkim mieście córkę pastora i czy sam demoniczny duchowny nie pokrzyżuje jej planów?

źródło opisu: Wydawnictwo Elipsa, 2009

źródło okładki: zdjęcie autorskie