Zaginiona

Cykl: Saga o Ludziach ze Złotej Góry (tom 46)
Wydawnictwo: Elipsa
6 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Forsvunnet
978-83-7640-138-6
Kaktus_xD

Martha podejmuje decyzję. Dla niej rodzina jest najważniejsza nawet za cenę pomocy mordercy. Czy postępuje właściwie? Czy nie będzie tego żałować? Podobne pytania można postawić Ingeborg. Czy jest zdolna żyć porzucając córkę? Pytań zaczyna przybywać zwłaszcza wtedy gdy znika Martha...

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Kaktus_xD | 2012-04-09
Przeczytana: 2012 rok

Drugi raz zetknęłam się z norweską "tasiemcowatą" sagą... ale ta była pierwszą w której dobrnęłam do końca.

Zakończenie 46-tomowej sagi ... niestety nareszcie. Nareszcie bo zbyt dużo by było gdyby ta seria ciągnęła się dalej, a niestety bo była naprawdę dobrze napisana. Zaletą tasiemcowatych jest to że po tym n-tym tomie to nie sposób nie zapamiętać imion głównych bohaterów. Wadą... mamy ochotę rozwalić bibliotekę kiedy nie ma akurat tego jednego tomu który nam trzeba :)

Jak każda tego typu książka dla kobiet zawierała mnóstwo zbędnych fragmentów dot. sexu, romantycznej miłości i wszystkich takich mdławideł, które tylko szybko "przeleciałam" wzrokiem. Podobały mi się natomiast rozważania filozoficzne, wątki kryminalne no i czasami jakieś mądre stwierdzenia dot. relacji damsko-męskich.

Autorka naprowadza czytelnika na rozwiązanie zagadki żeby potem trochę go zaskoczyć... lubię czytać między wierszami(np. sprawa dziecka Julii) i być zaskakiwana (Marcus is the best! :D).
Pewne...