Pan Phillips

Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis
Mr Phillips
Puma

Pan Phillips to przeciętny mężczyzna w średnim wieku, który mieszka na przedmieściach Londynu. Powieść opisuje jeden dzień z jego życia, tuż po tym, jak pan Phillips stracił posadę księgowego w firmie, w której przepracował blisko dwadzieścia lat. Bohater udaje przed rodziną, że jak zwykle wychodzi do pracy, lecz tak naprawdę zaczyna snuć się bez celu po Londynie. Uzmysławia sobie też, że jest to "pierwszy dzień reszty jego życia".

źródło opisu: http://www.empik.com/pan-phillips-lanchester-john,323662,ksiazka-p

źródło okładki: http://www.empik.com/pan-phillips-lanchester-john,323662,ksiazka-p

Carnival | 2016-05-25
Na półkach: Chłam, Przeczytane
Przeczytana: 25 maja 2016

Najpierw zacznę od przeprosin wszystkich księgowych - nie jest moim zamiarem urazić kogokolwiek, po prostu się nie znamy i dlatego nie wpłynęło to na moją opinię.
Nie znam wielu osób pracujących na stanowisku księgowych, ale nie stanowią oni grupy najbardziej zajmujących ludzi wśród moich znajomych. I tak też jest z Panem Philipsem - człowiekiem nudnym, z nudnym życiem, nudną rodziną, nudną pracą... no kurcze - jak można napisać tak obrzydliwie nudną książkę! Te wszelkie wyliczenia zajmujące wiele stron i nie wpływające ani na fabułę ani na wiedzę matematyczną... koszmar!

Ta książka opisująca życie obleśnego, podstarzałego erotomana to porażka - omijać z daleka.

GRZESIAK | 2016-03-27
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane