Ojcowie religii

978-83-7516-307-0
religia, Kościół, religie
religia
Dariusz Okoń

Książka przedstawia biografie jedenastu wybitnych założycieli religii. Są to przede wszystkim postacie, które dały początek czterem wielkim religiom świata: założyciel judaizmu – Mojżesz, buddyzmu – Budda, chrześcijaństwa – Jezus i islamu – Mahomet. Ponadto zaprezentowano siedem osób, będących twórcami również znaczących religii. Mają dziś jednak mniejszą liczbę wyznawców lub rozpowszechnione...

Ponadto zaprezentowano siedem osób, będących twórcami również znaczących religii. Mają dziś jednak mniejszą liczbę wyznawców lub rozpowszechnione są jedynie w pewnych regionach świata. Należą do nich Echnaton, Zaratusztra, Konfucjusz, Laozi, Mani, Guru Nanak i Baha Allah.
Oprócz zarysu życia ojców religii autor przybliża również ich nauczanie, kontekst społeczny, w którym żyli, a także podstawowe elementy doktryny owych jedenastu religii.

źródło opisu: http://www.ksw.com.pl/pl/shop/ojcowie_religii.html

źródło okładki: http://www.ksw.com.pl/pl/shop/ojcowie_religii.html