Rentowność a wypłacalność przedsiębiorstw

Wydawnictwo: Difin
biznes, finanse

Osiąganie zyskowności i wypłacalność to dwa fundamentalne warunki prawidłowego funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku. To także podstawowe mierniki stopnia realizacji nadrzędnych celów działalności przedsiębiorstwa, którymi są pomnażanie bogactwa właścicieli (pomnażanie kapitału) oraz przetrwanie przedsiębiorstwa (zapewnienie mu istnienia). W opracowaniu szczegółowo wyjaśniono zależności pomiędzy zyskownością a wypłacalnością przedsiębiorstw. W szerokiej perspektywie zaprezentowano problematyk

Aga | 2016-10-16
Na półkach: Ulubione, Chcę przeczytać