Aktualności
Tutaj można dyskutować na tematy związane z aktualnościami i wydarzeniami.
866519 czytelników
5709 dyskusji
105877 wypowiedziPokaż ostatnią
Pisarze polecają na Gwiazdkę
06-12-2017
Autor: LubimyCzytać

Jak co roku o tej porze podpowiadamy wam jakie książki warto kupić bliskim na prezent. Tym razem z pomocą przychodzą pisarki i pisarze. Zobaczcie jakie książki wybrali dla was Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Anna Kamińska, Jakub Małecki, Joanna Opiat-Bojarska, Alek Rogoziński, Bartosz Szczygielski i Paulina Wilk.

liczba postów na stronie: 
książek: 2027
LubimyCzytać
05-12-2017 10:13
Zapraszamy do dyskusji.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 96
Magda
06-12-2017 16:31
Bardzo ciekawe książki! Kilka z nich dobrze znam :) Cenię sobie polskich autorów, warto wspierać to co nasze! Guzowska, Bonda, Miłoszewski a ostatnio po przeczytaniu "Komisarza" zachwycam się też Pauliną Świst :)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 233
beewoman
09-12-2017 14:14
Też czytałam Paulinę naprawdę warto! Ja z kolei polecam nowego, polskiego debiutanta, który zaskoczył mnie pozycją "Eksplozje króla Kaszub". Ta barwa satyra zaskakuje od pierwszej strony. Miłego dnia!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 840
Weronika
06-12-2017 20:46
Myślę, że mogę o sobie powiedzieć, że jestem molem książkowym ok 60 książek rocznie i wszędzie mi towarzyszą ;), i niestety, ale oprócz- 'jak zawsze'; 'zakładnik' czy 'oskarżenie' książki trafiłyby na allegro po świętach. Nie zamyka się w thrillerach czy kryminałach. Lubię też czasy drugiej wojny światowej czy sagi jak "Zemsta i przebaczenie" czy " Kroniki Deverillów". Rozumiem, ze to subiektywny wybór autorów, ale wydaje mi się, że jako znawcy literatury- w końcu sami piszą i na kimś się wzorują/ czy uważają za godnego naśladowania, powinni wiedzieć co dobre. A podali tytuły przeciętnych książek a dużo dużo lepszych nawet nie ma wzmianki. I dlatego kilka zdań od innego autora na książce, którą mam zamiar kupić nie robi wrażenia.
Dużo propozycji ma ocenę poniżej 7/10 co moim zdaniem przy setkach głosów nie jest tylko zależne od gustu, ale i od faktycznego stanu wnętrza powieści. No i również nie popieram polecania któregoś z tomów, bo po pierwsze na co nam jeden z wielu skoro resztę musimy kupić sami a często już mamy przeczytane i w sumie sensu to nie ma, albo dostaniemy 2tom i liczymy, że pierwszy nie jest nam potrzebny/ kupujemy sami pierwszy skoro mamy czytać drugi/ rezerwujemy w bibliotece, a prezent odkładamy na półkę.... Polecam serwis lubimyczytać.pl podczas wyboru książki dla mola książkowego, ponieważ jest tu dużo cennych opinii i ocen pomocnych przy wyborze lektury :).
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1763
Annalynne
11-12-2017 01:11
Zdecydowanie się nie zgadzam. Ocena w żadnym stopniu nie determinuje tego, w jaki sposób powieść zostanie odebrana przez czytelnika i o ile owszem, dużo (ale nie wszystkie) niskich ocen (przez niskie rozumiem średnią ocen oscylującą koło pięciu gwiazdek i niżej), o tyle średnie wynoszące sześć czy siedem nie świadczą o tym, że dana książka jest słaba, a o tym, że czytelnik ma za sobą kilka... Zdecydowanie się nie zgadzam. Ocena w żadnym stopniu nie determinuje tego, w jaki sposób powieść zostanie odebrana przez czytelnika i o ile owszem, dużo (ale nie wszystkie) niskich ocen (przez niskie rozumiem średnią ocen oscylującą koło pięciu gwiazdek i niżej), o tyle średnie wynoszące sześć czy siedem nie świadczą o tym, że dana książka jest słaba, a o tym, że czytelnik ma za sobą kilka książek z danego gatunku, które bardziej mu się podobały albo, jeszcze inaczej, w sumie nie czyta danego typu literatury, nie sięga po motywy występujące w powieści, a tę przeczytał i się mu nie spodobała.
Warto spojrzeć na wiele klasyków albo ważnych dzieł światowych, które przez współczesnego czytelnika są odbierane w zupełnie inny sposób i często potem oceniane negatywnie. Tak samo dzieje się z kryminałami albo powieściami młodzieżowymi - wystarczy, że zmieni się typ odbiorcy, a ocena może się różnić nawet kilkoma gwiazdkami.
Polecanie wyłącznie takich powieści, które mają na LC osiem gwiazdek i więcej to dla mnie coś niepojętego. Mam mnóstwo książek, które uwielbiam, a których średnia ocen według ciebie jest tak niska, że nie powinnam nawet o nich wspominać, a ja mimo wszystko, gdyby poproszono mnie o wybór książek na święta, poleciłabym je bez wahania.
Powyżsi autorzy nie zostali poproszeni o stworzenie listy najlepszych książek na święta, a o polecenie książek, które im się podobały. I jeżeli czytają tylko jeden gatunek, to co złego jest w tym, że wybrali spośród nich? Twoim zdaniem powinni spojrzeć na bestsellery i rzucić pięć losowych tytułów?
pokaż więcej
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 477
bro_the_greatest
07-12-2017 12:13
Bardzo fajnie jest przeczytać, co znani pisarze (w wieksozści przez mnie znani albo czytani) sami polecają książki.
Pomijając dość oczywiste wybory, typu kolejna część serii prawniczej Mroza, Paul Auster, czy Ostatnio coraz popularniejsza "Istota zła", bardzo polecam francuskiego pisarza - Pierre Lemaitre, o którym wpsomina Katarzyna Bonda. Myślę, że jest trochę mniej komercyjny, ale jego powieśći (seria kryminalna z komisarzem Camilem) na długo pozostają w głowie.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2840
Vemona
07-12-2017 15:05
Bardzo ciekawe polecanki, prawie od każdego można coś wybrać. Przede wszystkim poszukam polecanego przez Paulinę Wilk "Sapiens. Od zwierząt do bogów", poza tym zainteresowało mnie rozrywkowe "Lustereczko powiedz przecie" i kryminalna "Reguła nr 1".
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1880
Moni
07-12-2017 20:09
Tak na szybko to wszystkie książki polecane przez Annę Kamińską już zapisane. Jedną czytałam. Książka Szostaka też musi być ważna.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
zgłoś błąd zgłoś błąd