forum Oficjalne Konkursy

Co mają w sobie te sagi rodzinne? – wygraj książki „Podróż do Carcassonne”.

LubimyCzytać
utworzył 01.10.2019 o 13:22

Co mają w sobie te sagi rodzinne? – wygraj książki „Podróż do Carcassonne”.

„Podróż do Carcassonne“ (tom I)

Są marzenia, które uskrzydlają, i takie, które stają się przekleństwem. Warszawa, rok 1921. Hrabina Stefania Leszczyńska aranżuje korzystne małżeństwo dla swojego syna, Ksawerego, które ma zapewnić mu wysoką pozycję towarzyską i otworzyć drzwi do wielkiej kariery w dyplomacji. Realizację tego planu komplikuje jego romans z początkującą aktorką, Natalią Moore, która w dodatku spodziewa się dziecka. Dziewczyna, nakłaniana przez hrabinę do wyjazdu z Warszawy, w końcu znika bez śladu, a Ksawery rozpoczyna nowe życie. Życie pełne goryczy, poczucia niespełnienia i żalu… „Podróż do Carcassone” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

„Podróż do Carcassonne“ (tom II)

Czy znajdziesz w sobie siłę, by przebaczyć tym, którzy zawiedli cię najbardziej? Iwona, nieślubna córka Natalii, podejmuje decyzję o wyjściu za mąż, mimo że zdaje sobie sprawę, że nie będzie to związek pełen miłości. Rozgoryczona postawą swojej matki, która nie cieszy się z uzyskanego przez nią podczas tajnych kompletów świadectwa dojrzałości, rozpoczyna nowe życie w okupowanej przez Niemców Warszawie. Kiedy w 1944 roku otrzymuje od Natalii list, postanawia powrócić do rodzinnego miasta. Tymczasem wybucha Powstanie Warszawskie…

Niejednemu czytelnikowi sagi rodzinne zawróciły w głowie. Grube tomy opowiadające o historii nie tylko postaci, ale i całego kraju. Co takiego ma w sobie ten rodzaj opowieści, że oczarowuje czytelnika? Dlaczego wy je czytacie? A może wręcz przeciwnie? Może nudzą was opasłe tomiszcza z historią w tle?

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 1  - 7 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Novae Res. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

odpowiedzi [33]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
więcej
joola  - awatar
joola 10.10.2019 00:16
Czytelnik

Dziękuję, miło mi.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anne_Joy  - awatar
Anne_Joy 08.10.2019 17:45
Czytelniczka

Ale przemiła niespodzianka - serdecznie dziękuję za wyróżnienie:) Bardzo się cieszę i gratuluję pozostałym szczęśliwcom:) Pozdrawiam!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 08.10.2019 16:21
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Anne_Joy
joola
MariaAntonina
Olena
Inalogia

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 07.10.2019 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Hekate  - awatar
Hekate 07.10.2019 23:29
Czytelniczka

Sagi mogłabym czytać godzinami! Jest w nich coś takiego magicznego... Czytelnik bardzo szybko przywiązuje się do głównego bohatera, współodczuwa z nim emocje, martwi się o niego. Dlaczego tak jest? Otóż w kilku tomach razem z bohaterem przeżywamy kilka lat jego życia! Czujemy z nim tą silną więź, bo wydaje nam się, że towarzyszymy mu w każdej chwili jego istnienia, tak...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Cantata  - awatar
Cantata 07.10.2019 22:49
Czytelniczka

W szkole z historii miałam ledwo trójkę. Moi rodzice zastanawiali się dlaczego akurat ten przedmiot przysparza mi tyle trudności, szczególnie że dużo czytam, i to właśnie książek historycznych. Powodem, dla którego historia, była moją piętą Achillesową, byli nauczyciele. W podstawówce uczyła mnie nauczycielka w-fu (sic!), której ulubionym zajęciem było malowanie paznokci i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
ola832  - awatar
ola832 07.10.2019 19:13
Czytelnik

Sagi są książkami nietypowymi, a nawet niezwykłymi. To, co sprawia, że uwielbiam te tomiska to ich wielowątkowość! Zawsze z niecierpliwością czekam na rozwój akcji i śledzę losy bohaterów, do których przywiązałam się. Lubię śledzić cudze życie, porównywać ze swoim, myśleć ,,co ja bym zrobiła", dlatego sagi są najlepszym rozwiązaniem, nie kończą się tak szybko! Do tego tło...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kami_85  - awatar
Kami_85 07.10.2019 15:54
Czytelniczka

W mojej rodzinie babcia Marianna była jedyną osobą, która potrafiła pięknie opowiadać historie. Były to opowieści czasami wesołe, częściej smutne – lecz nigdy, przenigdy nudne. Babcia lubiła koloryzować, jednak nie polegało to na kłamaniu czy zmyślaniu – raczej na uwypuklaniu ważniejszej części opowieści, podkreślaniu szczegółu, który jest niby detalem, ale dla historii...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Violetka  - awatar
Violetka 07.10.2019 14:41
Czytelniczka

Uwielbiam rodzinne sagi, bo zawsze ciężko rozstać mi się z książkowymi bohaterami i z przyjemnością śledzę ich dalsze losy. A jeśli dodatkowo mogę obserwować ich dzieci, czy wnuki, to jest to dla mnie cała moc zabawy. Kolejny plus, to poznawanie historii - każda saga osadzona jest w jakimś konkretnym miejscu w czasie, co pozwala nam poznać obyczaje, kulturę i historyczne...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mateusz W - awatar
Mateusz W 07.10.2019 14:39
Czytelnik

Uwielbiam literackie sagi rodzinne za to, że zawsze zawierają pyszną plątaninę spraw miłosnych i złamanych serc oraz malują odlew postaci w długim okresie czasu, aby zasadzić rodzinne tajemnice; odsłonić błędy, które przekazywane są od pokoleń potomkom aby powoli rozwikłać tajemnice trzymane mocno przez pokolenia.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post