forum Oficjalne Konkursy

Co mają w sobie te sagi rodzinne? – wygraj książki „Podróż do Carcassonne”.

LubimyCzytać
utworzył 01.10.2019 o 13:22

Co mają w sobie te sagi rodzinne? – wygraj książki „Podróż do Carcassonne”.

„Podróż do Carcassonne“ (tom I)

Są marzenia, które uskrzydlają, i takie, które stają się przekleństwem. Warszawa, rok 1921. Hrabina Stefania Leszczyńska aranżuje korzystne małżeństwo dla swojego syna, Ksawerego, które ma zapewnić mu wysoką pozycję towarzyską i otworzyć drzwi do wielkiej kariery w dyplomacji. Realizację tego planu komplikuje jego romans z początkującą aktorką, Natalią Moore, która w dodatku spodziewa się dziecka. Dziewczyna, nakłaniana przez hrabinę do wyjazdu z Warszawy, w końcu znika bez śladu, a Ksawery rozpoczyna nowe życie. Życie pełne goryczy, poczucia niespełnienia i żalu… „Podróż do Carcassone” to poruszająca historia jednej rodziny, której członkowie będą musieli zmierzyć się z bolesnymi konsekwencjami swoich decyzji, zawalczyć o marzenia i nauczyć się przebaczać. A w tle – odmalowane z pietyzmem i czułością Warszawa i Kraków z okresu międzywojnia, okupacji i pierwszych lat powojennych.

„Podróż do Carcassonne“ (tom II)

Czy znajdziesz w sobie siłę, by przebaczyć tym, którzy zawiedli cię najbardziej? Iwona, nieślubna córka Natalii, podejmuje decyzję o wyjściu za mąż, mimo że zdaje sobie sprawę, że nie będzie to związek pełen miłości. Rozgoryczona postawą swojej matki, która nie cieszy się z uzyskanego przez nią podczas tajnych kompletów świadectwa dojrzałości, rozpoczyna nowe życie w okupowanej przez Niemców Warszawie. Kiedy w 1944 roku otrzymuje od Natalii list, postanawia powrócić do rodzinnego miasta. Tymczasem wybucha Powstanie Warszawskie…

Niejednemu czytelnikowi sagi rodzinne zawróciły w głowie. Grube tomy opowiadające o historii nie tylko postaci, ale i całego kraju. Co takiego ma w sobie ten rodzaj opowieści, że oczarowuje czytelnika? Dlaczego wy je czytacie? A może wręcz przeciwnie? Może nudzą was opasłe tomiszcza z historią w tle?

 
Regulamin
  • Konkurs trwa 1  - 7 października włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Novae Res. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
 

odpowiedzi [33]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
konto usunięte
03.10.2019 09:26
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Książka_koc_kot 03.10.2019 07:31
Czytelniczka

Uwielbiam czytać sagi czy to rodzinne, czy o przygodach wikingów. Bez reszty można się wciągnąć w życie bohaterów, śledzić ich losy, podziwiać, opłakiwać, popierać lub nie ich decyzje. Człowiek się związuje z bohaterami, do niektórych można poczuć niechęć, z innymi się wręcz utożsamiać. Jednych podziwiać jeszcze innych obrzucić w myślach obelgami. Dzięki ich historiom można...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Ania_od_czytania 02.10.2019 18:08
Czytelniczka

"Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób"- pisał Lew Tołstoj. W sagach rodzinnych przeważnie szukam podobieństw do życia swojej rodziny. Nie jako stawiam w opozycji, porównuje. Czasem w czyjejś historii staram się odnaleźć rozwiązanie dla swoich problemów. Raz czuje ulgę,bo nie tylko w mojej rodzinie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aksyd 02.10.2019 15:35
Czytelnik

Sagi rodzinne kocham za to, że kobieta która na początku pierwszego tomu rodziła dzieci, przeżywała pierwsza miłość i opisany były jej perypetie, w trzecim czy czwartym jest już staruszką.
A my czytelnicy pamiętamy to czego nie dane jest pamiętać jej dziecią i wnuką. Rozumiemy to, czego oni nie mogą zrozumieć w jej zachowaniu.
Wiemy dlaczego jest tak jak jest.
Znamy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
nałogowaczytelniczka 02.10.2019 14:50
Czytelniczka

Chodząc do gimnazjum uwielbiałam sagę "Zmierzch". Potrafiłam w jeden dzień przeczytać kolejną część. Stephenie Mayer zdecydowanie mnie zaczarowała swoimi opowieściami. Saga to szczególny rodzaj literatury. Z przyjemnością czytam takie dzieła, ponieważ każdego z bohaterów mogę porównać, ocenić i zżyć się z ich losami. Saga powinna czytelnika wciągać, żeby czytał ją płynnie i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Ania 02.10.2019 13:28
Czytelniczka

W moim przypadku czytanie Sagi pozwala mi znaleźć odpowiedzi, dlaczego powielam niektóre wzorce swoich rodziców albo jak się od tego oddzielić. Szukam powiązań między określonym zachowaniem a wpływem środowiska, skąd biorą się postawy agresywne czy niebezpieczne i wiele innych. Od wielu pokoleń są przecież badania nad ludzkimi postawami wobec siebie i ich zależności....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mili 02.10.2019 10:57
Czytelniczka

Dla bibliofila nie ma chyba większego szczęścia, niż to, że czyta się jakąś dobrą książkę, ze świadomością iż jest to dopiero pierwszy tom serii bądź sagi.

Jedną z pierwotnych potrzeb człowieka jest potrzeba przynależności, a dzięki sadze można mieć jej substytut. Porównywanie swojej lepszej lub gorszej rodziny, losów poszczególnych jej członków do tego, dostarcza mnóstwa...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
joola 02.10.2019 02:29
Czytelnik

Saga rodzinna to szczególny gatunek powieści.
Jest bowiem zapowiedzią uczestnictwa czytelnika w życiu interesujących ludzi (bo zwykle o nich mowa), niby biernym, a odczuwanym jako "czynne". Zżywamy się z postaciami, kibicujemy jednym, potępiamy innych. Jak w realnym życiu :)
Jesteśmy z rodziną długo, niekiedy przez pokolenia, na dobre i na złe. Bywa, że odnajdujemy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Agnieszka Żelazna 01.10.2019 18:03
Czytelniczka

Od razu zaznaczam,że nie biorę udziału w tym konkursie,bo mam obie części tej lektury.Chciałabym tylko napisać,że książki tej autorki mają niesamowity klimat,zapewniają czytelnikowi ogromny wachlarz emocji i wzruszeń oraz często pokazują wartości,jakie w dzisiejszym świecie chyba przestały mieć znaczenie. A do tego dzieje całych rodzin na tle różnych wydarzeń historycznych....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Edit 01.10.2019 17:26
Czytelniczka

Saga to gatunek opowieści, który daje czytelnikowi szanse przywiązać się do bohaterów. Dojrzewamy razem z nimi i widzimy przemiany jakie w nich zachodzą. Jest to gatunek bardzo blisko człowieka. Dodatkowo dla moli książkowych, na pewien czas odchodzi dylemat co czytać, ponieważ mamy kolejne tomy.
Do moich faworytów należą m.in. Saga o ludziach lodu czy Saga Sycylijska....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej