Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
889506 czytelników
2039 dyskusji
125695 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Wskazówki wytrawnych użytkowników - wygraj książkę „O pisaniu na chłodno".

Wskazówki wytrawnych użytkowników - wygraj książkę „O pisaniu na chłodno".

W tej książce Remigiusz Mróz daje się poznać od dotychczas skrzętnie skrywanej strony. Opisuje swoją pisarską drogę i trzyma czytelnika w napięciu niczym w jednym ze swoich najlepszych kryminałów, a ostatecznie udowadnia, że każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nienapisaną książkę. Wszystko to robi na chłodno, ale także z przymrużeniem oka - dzięki czemu pozycja ta tonie tylko wyczerpujące kompendium pisarskie dla wszystkich, którzy myślą o stworzeniu własnej powieści, ale także porywająca, zabawna i momentami poruszająca lektura.

Remigiusz Mróz w poradniku odkrywa kulisy własnego warsztatu. Jako zapaleni w bojach użytkownicy serwisu, którzy wzięli udział w niezliczonej liczbie konkursów i napisali setki opinii na lubimyczytać.pl podzielcie się jedną wskazówką, którą zwykle kierujecie się formułując swoje wypowiedzi.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

O pisaniu na chłodno - Jacek Skowroński

O pisaniu na chłodno

Autor: Remigiusz Mróz

W tej książce Remigiusz Mróz daje się poznać od dotychczas skrzętnie skrywanej strony. Opisuje swoją pisarską drogę i trzyma czytelnika w napięciu niczym w jednym ze swoich najlepszych kryminałów. Odkrywa kulisy własnego warsztatu, a ostatecznie udowadnia, że każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nienapisaną książkę. Wszystko to robi na chłodno, ale także z przymrużeniem oka - dzięki czemu pozycja ta tonie tylko wyczerpujące kompendium pisarskie dla wszystkich, którzy myślą o stworzeniu własnej powieści, ale także porywająca, zabawna i momentami poruszająca lektura.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 4 lutego do 11 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Czwarta Strona. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 2107
LubimyCzytać
04-02-2019 14:52
O pisaniu na chłodno O pisaniu na chłodno
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 1442
Stefcia14
04-02-2019 15:20
Szczerość. To, według mnie, podstawa dobrej wypowiedzi. W momencie, kiedy opinia jest tworzona "na pokaz", zgodnie ze zdaniem większości, a nie zgodnie ze swoimi przekonaniami, nie ma w tym "iskry", trudno zainteresować nią innego czytelnika. Więc przepisem na dobrą odpowiedź jest pisanie "z serca", bez głębszego zastanawiania się nad każdym słowem i zdaniem, a jednie przelanie naszych uczuć na papier czy na portalu.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 230
Z-E-R-O
04-02-2019 16:49
Najważniejsze w pisaniu jest zawieranie w nim cząstki siebie. Zawsze, gdy coś piszę mam świadomość tego, że te słowa być może przetrwają dłużej niż ja. Dlatego też chcę by zostały jak najlepiej odebrane. I nie chodzi mi o poprawną składnię, ortografię... Wręcz przeciwnie. Chcę by ktoś kto czyta, tak naprawdę nie tylko słowa, ale także moje myśli, by poznał mój charakter. Ważne jest także by docenił te okruchy prawdziwości w moich zazwyczaj zmyślonych opowieściach. Jeśli tak się stanie czuję się zrozumiana i doceniona. Mrówkojad. Zdanie zbudowane z jednego słowa oderwanego z kontekstu. Lubię te zwierzaki. Jest w tej wypowiedzi kawałek mnie i dam sobie rękę uciąć, że w żadnej innej wypowiedzi Drogi Czytający nie znajdziesz tego słowa i zapadnę Ci w pamięć. Taki był cel tego krótkiego wywodu i o to jest moja odpowiedź na pytanie konkursowe.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 470
Mili
04-02-2019 17:14
Dostrzegaj to, co dobre i pamiętaj, że pisarz to też człowiek.

Nie zawsze się da, ale staram się skupiać na pozytywnych emocjach dostarczonych przez daną książkę. Krytykuję konstruktywnie albo przynajmniej z poczuciem humoru, zdając sobie sprawę z tego, że książka, a autor to dwa różne "pola manerwru" dla czytelnika.
Dzieło nie musi być tożsame z jego twórcą, dlatego mogę krytykować tekst, bez obrażania osoby, która go napisała. Mogę także mieć ukochane książki, nie zgłębiając się w sylwetki pisarzy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 483
blackbird
04-02-2019 19:18
Szczerze? Jedyna wskazówka, którą mogę podać jest to, aby nie zastanawiać się nad każdym słowem. Jeśli ktoś lubi pisać i to mu wychodzi - niech pisze prosto z serca. Bez analizowania każdego słowa w niepotrzebny sposób. Każdy odpowiedni wyraz skrywa się w duszy pisarza. Wystarczy sięgnąć odpowiednio głęboko:)
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 226
Maupka
04-02-2019 19:28
Pisząc na konkurs korzystaj z licznika znaków w edytorze tekstów. Tak łatwo go przekroczyć...
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 11
miłośniczkaksiążek
04-02-2019 20:20
Moja wskazówka brzmi: bądź szczery i miej do siebie trochę dystansu. Szczerość sprawi, że będziesz bardziej autentyczny i Twoje wypowiedzi będą brzmiały rzetelnie. Jest to dosyć istotne, bo osobiście nie lubię naciąganych i mało wiarygodnych opowiastek. Dystans zaś urozmaica i pozwala wpleść w to co się pisze nutkę humoru, która jest pozytywnie odbierana przez wielu użytkowników, a także przez jury konkursowe. Aha, jeszcze jedno - poprawność językowa. Nikt nie jest idealny. Każdy popełnia błędy, ale staraj się zachować spójność i ograniczyć błędy językowe do minimum. To są moje krótkie rady. Niejeden konkurs mam już za sobą. Napisałam niejedną recenzję czy opinię na różnorakich forach i z czystym sumieniem powiem, że uwielbiam pisać. A jak mi to wychodzi nie mnie już to oceniać.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 485
Karolina
04-02-2019 20:24
Odpowiedź banalnie prosta zawiera się w trzech słowach: własny punkt widzenia. Jaki bowiem byłby sens zabierania głosu mając na względzie jedynie poprawność polityczną bądź zaskarbienie sobie sympatii elit. W swoich wypowiedziach stawiam przede wszystkim na autentyczność. Dzielenie się przemyśleniami, odkryciami i bolączkami – bycie sobą. Sądzę, że właśnie po autentyczności można poznać tego, który odzywa się we własnym imieniu, a nie beznamiętnie powiela utarte schematy.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 213
Bury
04-02-2019 21:03
Wszystko, co mówisz musi być prawdopodobne.

Nie ważne czy piszesz powieść sensacyjną, czy opowiadanie fantazy - nie rób z czytelnika idioty i nie wmawiaj mu, czegoś co jest nie możliwe.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2731
Czarnula
04-02-2019 22:12
Zachwycająca przewrotność. Uwielbiam gry słów. I choć nie byłam na żadnych warsztatach z pisania, myślę, że udało mi się wypracować pewien styl, który oparty jest na mojej własnej wrażliwości. W który wrzucam pełną gamę uczuć i przeżyć. I właśnie dlatego piszę - w silnych emocjach słowa same układają się w zdania w mojej głowie. I nawet jeśli trafi to wyłącznie do szuflady, nawet gdy moje cząstki zaleje fala krytyki - nie przestanę ;)

Przyszła na kawę. Bez cukru było to spotkanie. Obracała bransoletkę opadającą na dłoń. Opadały jej włosy na oczy. Niezgrabnie. Nieładnie stukała obcasem o kuchenną płytkę. Wygrywała melodię w zalegającej między nami ciszy. Nuciła nieznajoma. Niesłyszana piosenka, nieproszona. Wcale miało jej tutaj nie być.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd