forum Oficjalne Konkursy

Wskazówki wytrawnych użytkowników - wygraj książkę „O pisaniu na chłodno".

LubimyCzytać
utworzył 04.02.2019 o 14:52

W tej książce Remigiusz Mróz daje się poznać od dotychczas skrzętnie skrywanej strony. Opisuje swoją pisarską drogę i trzyma czytelnika w napięciu niczym w jednym ze swoich najlepszych kryminałów, a ostatecznie udowadnia, że każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nienapisaną książkę. Wszystko to robi na chłodno, ale także z przymrużeniem oka - dzięki czemu pozycja ta tonie tylko wyczerpujące kompendium pisarskie dla wszystkich, którzy myślą o stworzeniu własnej powieści, ale także porywająca, zabawna i momentami poruszająca lektura.

Remigiusz Mróz w poradniku odkrywa kulisy własnego warsztatu. Jako zapaleni w bojach użytkownicy serwisu, którzy wzięli udział w niezliczonej liczbie konkursów i napisali setki opinii na lubimyczytać.pl podzielcie się jedną wskazówką, którą zwykle kierujecie się formułując swoje wypowiedzi.

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


O pisaniu na chłodno - Jacek Skowroński
O pisaniu na chłodno

Autor : Remigiusz Mróz

W tej książce Remigiusz Mróz daje się poznać od dotychczas skrzętnie skrywanej strony. Opisuje swoją pisarską drogę i trzyma czytelnika w napięciu niczym w jednym ze swoich najlepszych kryminałów. Odkrywa kulisy własnego warsztatu, a ostatecznie udowadnia, że każdy z nas nosi w sobie przynajmniej jedną nienapisaną książkę. Wszystko to robi na chłodno, ale także z przymrużeniem oka - dzięki czemu pozycja ta tonie tylko wyczerpujące kompendium pisarskie dla wszystkich, którzy myślą o stworzeniu własnej powieści, ale także porywająca, zabawna i momentami poruszająca lektura.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 4 lutego do 11 lutego włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - wydawnictwu Czwarta Strona. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [67]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Sylwia M 10.02.2019 21:22
Czytelniczka

Serce dyktuje, ręka pisze. Tak w skrócie wygląda moje pisanie. Ręka czasem nie nadąża, gdy w głowie tyle myśli płynie i jak fala kilkumetrowa próbuje zalać papier. Kiedy mój czas na pisanie się kończy, zostawiam tekst w takim punkcie, aby następnego dnia, po prostu usiąść i płynąć dalej razem z falą słów, bo wiem co pisać.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
agnieszka2907 10.02.2019 19:44
Czytelnik

Formowanie wypowiedzi - sztuka to niełatwa.
Czasem piękny nasz język troszkę się gmatwa.
Styl, ortografia i inne wymogi...
Czy to kłody rzucane pisarzowi pod nogi?
Nie, to wytyczne, których trzymać się należy.
Niech słownik na półce bezczynnie nie leży.

Chcesz dotrzeć do odbiorców wielu?
Jest klucz do osiądnięcia tego celu.
Nie ręką, lecz sercem słowa pisane
zawsze są...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Karolina_B 10.02.2019 14:55
Czytelnik

Piszę o tym, co mnie interesuje. Tylko w ten sposób mogę być autentyczna - jeśli swoją pasją zarażam innych. Temat mojej wypowiedzi musi być mi w jakiś sposób bliski, daleka jestem od popularnej w Internecie zasady "nie znam się, to się wypowiem".
Drugą zasadą jest szczerość. Na świecie jest tyle fałszu i obłudy, po co produkować jego dodatkowe porcje samemu ? Nie warto...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Roxanne 10.02.2019 12:21
Czytelniczka

Jest bardzo wiele wskazówek, które pomagają w szlifowaniu swego pisarskiego warsztatu. A według mnie tajemnicą napisania czegoś w sposób niezwykły nie jest to, jak dobrze się napisze i jaki wspaniały się ma kunszt, a po prostu pisanie w swój własny sposób, prosto z serca. Jeśli spuścimy fantazje ze smyczy, pozwolimy naszej głowie na odrobinę szaleństwa, pobawimy się w...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Małgorzata 10.02.2019 11:02
Czytelniczka

Pisz tylko wtedy kiedy masz ochotę i słowa z ciebie wypływają, nigdy na siłę!

Ile razy już się przekonałam, by nigdy nie odkładać pisania na ostatnią chwilę, bo może zdarzyć się tak, że w głowie zapanuje pustka, a z tekstu wyjdzie gniot. Kidy czuję że mam wenę, wtedy nadrabiam wszystkie teksy. Nie ważne czy to opinie, konkursy czy inne wypowiedzi. A wtedy same słowa...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Luiza D 09.02.2019 21:32
Czytelniczka

Jak mówiła Michalina Wisłocka "Ślepy o kolorach nie napisze", dlatego trzeba pisać o tym, co się zna. Jeżeli nie mam pojęcia o temacie, nie udaję, że wiem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
karola 09.02.2019 13:34
Czytelniczka

Piszę to co chcę. A raczej co chce moje serce.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Linka2009 09.02.2019 11:56
Czytelniczka

Piszę to co mi ręka na klawiaturze wystuka nie zastanawiam się nad każdym słowem tylko mówię (piszę) to co myślę.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Barbara 08.02.2019 22:20
Czytelnik

Według mnie podstawą tworzenia jakichkolwiek wypowiedzi powinien być szacunek dla odbiorcy (rozmówcy, czytelnika...).
Skoro decyduję się przeczytać czyjąś wypowiedź, to chciałabym mieć gwarancję, że autor mnie nie obrazi.
Podobnie rzecz ma się z książkami - skoro decyduję się na zakup czy wypożyczenie jakiegoś dzieła, to zakładam, że jego autor traktuje mnie (czytelniczkę)...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Rafał Brzask 08.02.2019 22:16
Czytelnik

Tak to już w życiu jest, że często najprostsze – a wręcz banalne – odpowiedzi bywają najtrafniejsze. Stąd mój pogląd na to, że najważniejsze w pisaniu jest to, aby...
(tutaj poproszę o werble)
(tak, właśnie takie!)
(jeszcze chwilka)
(już, starczy!)
...pisać!
Bez pisania nie ma finezyjnie wyprowadzonych zdań, intrygujących akapitów, wciągających rozdziałów i – wreszcie –...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej