rozwiń zwiń

forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Wspomaganie mózgu - wygraj książkę "Mózg. Rozwiń swój potencjał".

LubimyCzytać
utworzył 12.12.2017 o 09:37

Masz problemy z pamięcią i koncentracją? Chciałbyś szybciej przyswajać nowe informacje? Zwiększyć obszar swojego postrzegania? Ten poradnik w prosty i interesujący sposób odpowie na te i inne pytania. Dodatkowo zawiera również praktyczne uwagi, ćwiczenia, zagadki, a nawet łamigłówki, które tak lubimy. Poradnik oprócz części teoretycznej, która omawia wszystkie najważniejsze obszary pracy mózgu a także mechanizmy jego działania, przedstawia praktyczne techniki zwiększenia możliwości zapamiętywania, myślenia, koncentracji, tworzenia. Chcąc skutecznie i prawidłowo używać swojego mózgu, gwarantując mu przy tym komfortową i bezawaryjną pracę, tę książkę należy przeczytać!


Mózg tak jak komputer potrzebuje czasem wsparcia dysków zewnętrznych ;) Jak wspomagacie swoją pamięć? Korzystacie z samoprzylepnych karteczek, na których zapisujecie istotne informacje? Nie rozstajecie się na krok z kalendarzem? Może odpowiednia aplikacja na telefonie pamięta za Was o ważnych datach? Czekamy Wasze życiowe triki odciążające szare komórki!


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Mózg. Rozwiń swój potencjał - Jacek Skowroński
Mózg. Rozwiń swój potencjał

Autor : Sylwester Kowalski

Masz problemy z pamięcią i koncentracją? Chciałbyś szybciej przyswajać nowe informacje? Zwiększyć obszar swojego postrzegania? Ten poradnik w prosty i interesujący sposób odpowie na te i inne pytania. Dodatkowo zawiera również praktyczne uwagi, ćwiczenia, zagadki, a nawet łamigłówki, które tak lubimy. Poradnik oprócz części teoretycznej, która omawia wszystkie najważniejsze obszary pracy mózgu a także mechanizmy jego działania, przedstawia praktyczne techniki zwiększenia możliwości zapamiętywania, myślenia, koncentracji, tworzenia. Chcąc skutecznie i prawidłowo używać swojego mózgu, gwarantując mu przy tym komfortową i bezawaryjną pracę, tę książkę należy przeczytać! Sylwester Kowalski - wykładowca akademicki, specjalista z zakresu komunikacji, psychologii społecznej, budowania relacji interpersonalnych, mechanizmów sterujących mózgiem i technik relaksacyjnych. Twórca serii treningów autogennych. Pomysłodawca ogólnopolskich kampanii społecznych: „Kobieta Bezpieczna” i „Miasto Bez Stresu”.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 12 grudnia do 19 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Zwierciadło.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [87]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
anna407 17.12.2017 21:41
Czytelniczka

Mam to szczęście, że wiele rzeczy pamiętam i nie muszę jakoś specjalnie mieć je pozapisywane, jednak lubię posiadać papierową wersję moich planów,przemyśleń czy ważnych dat. Po pierwsze kalendarz: w nim zapisuję daty urodzin, imienin, egzaminów czy innych szczególnych wydarzeń. Po drugie małe karteczki, które pełnią rolę miniaturowych planów na poszczególny dzień czy...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Książkoholiczka 17.12.2017 21:00
Czytelnik

Kalendarz tradycyjny, notatnik w telefonie, karteczki na biurku, zapiski w prawie wszystkich zeszytach - zestaw obowiązkowy. Niestety tak dużo "wspomagaczy" czasami powoduje skutek wręcz odwrotny - zamiast pomagać sprawia jeszcze więcej problemów, bo trzeba pamiętać co i gdzie zostało zapisane. No i nie można zapomnieć o źródłach internetowych - wydarzenia na Facebooku i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Minio83 17.12.2017 20:52
Czytelnik

Żeby pewne rzeczy mi się utrwaliły w pamięci próbuję kombinować do tego jakieś skojarzenie. Na studiach zdarzało mi się pisać notatki z wykładów... wierszem. Przeważnie dość absurdalnym, ale to działało.
Pamiętam też, że swój sposób przekazałem kiedyś znajomej. Chciałem ją wyciągnąć na spacer, a ona mi na to, że uczy się stolic europejskich. Więc powiedziałem: spoko, pół...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Charlotte 17.12.2017 19:35
Czytelniczka

Aby lepiej zapamiętywać ważne rzeczy, trenuję pamięć. Staram się nie zapisywać wszystkiego tylko zapamiętuję.
Natomiast moja mama prowadzi kalendarz i zapisuje na karteczkach, aby nie zapomnieć. Jest to dobra metoda by niczego nie zapomnieć.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Sam 17.12.2017 18:40
Czytelnik

Od czego jest lodówka! Świetne miejsce na samoprzylepne karteczki z ważnymi informacjami, wywiadówka u dziecka, ważne zakupy, czyjeś urodziny..
A najlepsze jest to, że codziennie rano jedząc śniadanie mogę to wszytko przeczytać i już wychodząc z domu niczego nie zapomnę kupić czy zrobić. Świetne odciążenie szarych komórek. Polecam!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
pieceofkate 17.12.2017 18:38
Czytelniczka

Przyznam się, że ostatnio przyjaciółmi mojego mózgu są wszelkiego rodzaju notatniki, papierowe oraz elektroniczne w postaci aplikacji.
W pracy korzystam ze sticky notes, które pojawiają się na całym ekranie w momencie włączenia komputera. Kolejną pomocą jest notatnik Google Keep, który połączony mam ze swoją pocztą. Kalendarz na poczcie jest również cichym przyjacielem,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Naboki 17.12.2017 18:38
Czytelniczka

Od kiedy pamiętam, to zawsze miałam problem z zapamiętywaniem nazw, słówek czy dat. Ale odkąd odkryłam moje sposoby na naukę, to jest mi zdecydowanie łatwiej i szybciej zapamiętać!
Nazw uczę się poprzez skojarzenia! Jako przykład wezmę słowo ,,Wasal", kojarzy mi się z wałkiem i masą. Ale ,,Wasal" to wolny rycerz, służący królowi, więc w mojej główce rodzi obraz człowieka z...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Agacja 17.12.2017 16:22
Bibliotekarka

Muszę się pochwalić, że z pamięcią nigdy większych problemów nie miałam. Ba, pamiętam daty urodzin wszystkich znajomych! Nawet tych dalszych! Jak? Myślę, że to wszystko bierze się z pewnej kreatywności, abstrakcji myślenia.
Wiecie o co chodzi? O wszelkie skojarzenia, mapy, powiązania. Jeśli chodzi o daty urodzenia to łatwe – kluczowy jest tutaj miesiąc, każdy z czymś się...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
k-jak-kajak 17.12.2017 16:21
Czytelnik

Zdecydowanie w zapamiętywaniu ważnych informacji, planów pomaga mi mój kalendarz. Bez niego ani rusz. Gdy za to chcę by ktoś o czymś zapamiętał sprawdzają się na medal samoprzylepne karteczki oraz zaplanowane smsy.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
dominika446 17.12.2017 12:15
Czytelniczka

Moim sposobem na odciążenie umysłu jest tradycyjny kalendarz, który przyozdabiam rysunkami, biletami z różnych wydarzeń, motywującymi cytatami. Wszystko po to żeby z radością go używać. Tam zapisuję swoje i mojej rodziny plany, wyjazdy ale i cele i wydatki. Jestem studentką i chociaż z zapamiętywaniem terminów egzaminów i spotkań nie mam problemów. To chciałabym nauczyć się...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej