psychologia, mózg, potencjał
Ola

Masz problemy z pamięcią i koncentracją? Chciałbyś szybciej przyswajać nowe informacje? Zwiększyć obszar swojego postrzegania? Ten poradnik w prosty i interesujący sposób odpowie na te i inne pytania. Dodatkowo zawiera również praktyczne uwagi, ćwiczenia, zagadki, a nawet łamigłówki, które tak lubimy. Poradnik oprócz części teoretycznej, która omawia wszystkie najważniejsze obszary pracy...

Poradnik oprócz części teoretycznej, która omawia wszystkie najważniejsze obszary pracy mózgu a także mechanizmy jego działania, przedstawia praktyczne techniki zwiększenia możliwości zapamiętywania, myślenia, koncentracji, tworzenia.

Chcąc skutecznie i prawidłowo używać swojego mózgu, gwarantując mu przy tym komfortową i bezawaryjną pracę, tę książkę należy przeczytać!

Sylwester Kowalski - wykładowca akademicki, specjalista z zakresu komunikacji, psychologii społecznej, budowania relacji interpersonalnych, mechanizmów sterujących mózgiem i technik relaksacyjnych. Twórca serii treningów autogennych. Pomysłodawca ogólnopolskich kampanii społecznych: „Kobieta Bezpieczna” i „Miasto Bez Stresu”.

źródło opisu: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/mozg-rozwin-swoj-potencjal.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.zwierciadlo.pl/mozg-rozwin-swoj-potencjal.html

Happy Reader | 2017-11-29
Przeczytana: 18 listopada 2017

Mózg stanowi zaledwie 2% naszego ciała, jednak jego rola w funkcjonowaniu organizmu człowieka jest kluczowa. O tym niezwykłe istotnym dla nas organie opowiada książka Sylwestra Kowalskiego „Mózg. Rozwiń swój potencjał”.
To praktyczny poradnik, który omawia mechanizmy działania mózgu i sposoby jak można na niego oddziaływać, by optymalizować jego pracę i czerpać z niego jak najwięcej korzyści.
W kolejnych rozdziałach autor przedstawia zagadnienia dotyczące budowy, funkcjonowania, sposobu odżywiania, a także rozwijania mózgu. Pisze także o pozytywnym wpływie relaksacji i medytacji na jego działanie. Oddzielny rozdział poświęcony jest wpływie muzyki na funkcjonowanie naszego mózgu – okazuje się, że muzyka absorbuje mózg, zarówno podczas grania na instrumentach, jak i podczas biernego słuchania. Na poprawę nastroju autor poleca m.in. „ Cztery pory roku” Antoniego Vivaldiego, „Sonatę księżycową” i „Dla Elizy” Ludwika Van Beethovena, Nokturny Fryderyka Chopina, „Błękitną rapsodię”...

Kasia | 2017-11-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Recenzje

Wyobrażacie sobie podręczniki naukowe? Kto studiował, ten doskonale wie, co znajdziemy w tego typu książkach. Tym razem jest inaczej, ponieważ Sylwester Kowalski w swojej książce Mózg podaje nam mnóstwo cennej wiedzy, ale w przystępny i przyjemny dla czytelnika sposób. Odkrywane kolejno tajemnice mózgu są interesujące na tyle, by coraz bardziej ochoczo przewracać strony książki. Autor zaczyna od podstawowej wiedzy na temat budowy mózgu i jego funkcjonowania. Ukazuje różnice między mózgiem kobiecym a męskim czy opisuje emocje. W każdym rozdziale podaje przykłady zachowań, które pomagają w lepszym zrozumieniu poruszanych zagadnień.

Sylwester Kowalski daje nam możliwość treningu mózgu. Tak, mózg można trenować i to w różny sposób. Istnieje wiele praktycznych zadań czy samych form, które pomagają w wzmocnieniu pracy mózgu. Co ciekawe, po 30 roku życia jego wydajność spada, dlatego ćwiczenia wydają się być korzystną opcją. Jeśli chcemy cały czas być w pełni aktywni umysłowo. Dzięki...

paulak | 2018-02-28
Przeczytana: 31 stycznia 2018

Książka ma ciekawą treść, napisana lekkim i przyjemnym językiem, zawiera dużo ciekawostek na temat funkcjonowania mózgu jak i jego budowy, są także przeróżne zadania do rozwiązywania. Na pewno warto tą książkę mieć na swojej półce i wracać do niej od czasu do czasu.

fantastyczna | 2017-12-11
Przeczytana: 05 grudnia 2017

Przyznam, że czytało mi się ciężko. Jak dla mnie za dużo oczywistych faktów, a za mało mniej znanych ciekawostek. Doceniam ćwiczenia, jednak nie wiem, czy umieszczanie ich wewnątrz książki nie było marnowaniem miejsca. Niestety oczekiwałam więcej nieznanych mi ciekawostek, dlatego jestem zawiedziona tą lekturą. Największym plusem był tangram, o którym do tej pory nie wiedziałam, a teraz dołączył do jednej z moich ulubionych kreatywnych rozrywek.

Tom Aves | 2018-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2018

Interesujący poradnik i przegląd wiedzy na temat tego co się w naszych głowach dzieje. Lekkie i przystępne z garścią przydatnych wskazówek na codzień

9iotr | 2018-04-18
Na półkach: 2018, Biblioteka, Przeczytane