forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Szczodrość mecenasa - wygraj książkę "Kuchennymi drzwiami. Gra pozorów"

LubimyCzytać
utworzył 22.09.2016 o 10:51

Kraków u schyłku XIX wieku. Właściciel kamienicy na Grodzkiej zapisami swojego testamentu wywraca do góry nogami życie klepiącego biedę artysty Floriana i młodego służącego Marcela. W tym samym czasie z podkrakowskiego dworku wyrzucają młodą podkuchenną, Zosię. Choć na pozór te wydarzenia nie mają ze sobą nic wspólnego – podobnie jak losy ambitnej szwaczki, lekarza od „wstydliwych chorób”, angielskiej niani czy przemysłowca, który chciałby naprawić świat – ścieżki tych bohaterów niespodziewanie się przetną.


Grodzka jest jedną z najsłynniejszych ulic Krakowa. Stojące przy niej budynki muszą być warte krocie. Nagłe wzbogacenie się o jedną z tamtejszych kamienic naprawdę może odmienić życie. Wyobraźcie sobie, że szczęśliwie możecie pochwalić się takim majątkiem. W swej szczodrości postanawiacie zapisać ową cenną nieruchomość ulubionemu artyście. Kogo wybieracie i dlaczego? W tej zabawie możecie wybrać dowolnego twórcę.


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 ze spacjami.



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Kuchennymi drzwiami. Gra pozorów - Jacek Skowroński
Kuchennymi drzwiami. Gra pozorów

Autor : Katarzyna Majgier

Barwne historie niepospolitych mieszkańców Krakowa, ich zagmatwanych losów i... nieoczekiwanych zamian ról.Kraków u schyłku XIX wieku. Czasy Młodej Polski. Właściciel kamienicy na Grodzkiej zapisami swojego testamentu wywraca do góry nogami życie klepiącego biedę artysty Floriana i młodego służącego Marcela. Czy ta zmiana doda im skrzydeł i otworzy przed nimi nowe możliwości? W tym samym czasie z podkrakowskiego wiejskiego dworku wyrzucają młodą podkuchenną – cichą, bogobojną Zosię. Może tylko się utopić... albo ruszyć do Krakowa! Choć na pozór te wydarzenia nie mają ze sobą nic wspólnego – podobnie jak losy ambitnej szwaczki, lekarza od „wstydliwych chorób”, angielskiej niani czy przemysłowca, który chciałby naprawić świat – ścieżki tych bohaterów niespodziewanie się przetną. Zakazane miłości, zdrady, kłamstwa, tajemnice, wartka akcja i jej zaskakujące zwroty to – poza wyrazistymi bohaterami – najmocniejsze atuty tej wciągającej powieści. W kolejnych częściach małopolskiej sagi poznamy historię nieślubnej córki Zosi oraz kolejnego pokolenia, któremu przyjdzie budować... Nową Hutę.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 22 września do 29 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i wydawnictwo Zwierciadło.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [36]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
Karen 23.09.2016 21:57
Czytelnik

Moja kamienica trafiłaby do Agnieszki Tomaszewskiej. Mam nadzieję, że wykorzystałaby pieniądze z jej wynajmu, do wydania drugiej księgi Invocato, na którą czekam już parę lat, a która nie ukazała się prawdopodobnie z powodu problemów z wydawnictwem. Moje serce od tamtej pory jest złamane i wciąż z utęsknieniem czekam na jakieś kolejne książki tej autorki.
Oczywiście,...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Bonnemort 23.09.2016 15:46
Czytelnik

Zapisałabym tę kamienicę Małgorzacie Musierowicz, bo z pewnością odnalazłaby w niej nowych bohaterów do niezwykle ciekawych i jakże pouczających książek dla młodzieży i nie tylko. Mieszkańcy cennej kamienicy z pewnością przeżyli ciekawe chwile w swoim życiu, o których autorka mogłabym wspomnieć w swoich nowych książkach.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Zdrapka 23.09.2016 10:22
Czytelnik

Proste! Wsparłabym jeszcze bardziej narzeczonego mego jedynego. Jest moim prywatnym artystą metaloplastykiem. robi najwspanialsze rzeczy codziennego użytku w wersji praktycznej i cieszącej oko. Od początku staram się go wspierać, jak mogę najlepiej, więc oczywistą sprawą jest dla mnie, że kasiorę przekażę właśnie jemu. Na nowy sprzęt, na pomocnika, żeby sam nie musiał tyle...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
AnnaP 23.09.2016 09:09
Czytelniczka

Kamienicę zapisałabym Erwinowi Sówce i Ewaldowi Gawlikowi – śląskim malarzom tworzącym w duchu sztuki naiwnej. Ich obrazy są jak przeniesione z dziecięcych marzeń. Przedstawiają sielankowe, pełne magii i przeróżnych szczegółów sceny z tradycyjnego życia w górniczym regionie: święta, gwar ulicy, zabawy, jarmarki i odpusty. To sztuka malowana jakby dla górników, którzy po...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Rosemarie Muriel 22.09.2016 22:06
Czytelniczka

Odpowiedź nie może być inna - oczywiście, że przypisałabym tę kamienicę Adamowi Mickiewiczowi. Byłabym też całkiem niezłym substytutem Maryli... Tak, marzę o tym.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
_sy 22.09.2016 16:45
Czytelniczka

Kiedy tydzień temu George R.R. Martin odebrał wideo-rozmowę i dowiedział się o spadku, pomyślał, że to jakiś ponury żart. No wiecie, w stylu amerykańskich reality-show w stylu „Gotcha!”.
Notariusz z Krakowa był mężczyzną przed czterdziestką. Posługiwał się biegle językiem angielskim. Zadzwonił tylko raz. Grzecznie się przedstawił i powiedział kogo interesy reprezentuje (lub...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Agunia 22.09.2016 16:15
Czytelniczka

Swoją nieruchomość zapisałabym Johnemu Williamsowi. Ten charyzmatyczny i niezwykle utalentowany kompozytor sprawia, że filmy z jego Ścieszką dźwiękową stają się prawdziwą ucztą. Któż z nas nie zna muzycznych motywów z takich filmów jak: „Gwiezdne Wojny”, „Szeregowiec Ryan” czy „Park Jurajski". Uwielbiam słuchać jego kompozycji. Utwory są bardzo dopracowane, idealnie pasują...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
ewa28 22.09.2016 14:38
Czytelniczka

Pani Magda Witkiewicz i jej kot, który sprytnie ganial by myszy po owej kamienicy, spał by przy piecu kaflowym a Pani Madzia przy otwartym drewnianym oknie tworzylaby i obserwowalaby tłum przechadzajacy tamtędy, zapewne była by nowa wciągająca powieść.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
anteeekg 22.09.2016 12:40
Czytelnik

Skoro może być dowolny artysta, to ja wybieram niszowego. Kamienice zapisał bym oczywiście mojej córce. Mała Zuzia potrafi zmalować takie rzeczy, że sam Vincent Van Gogh wolałby sobie obciąć ucho, niż powtórzyć jej dzieło. A Munch sam zaczął by krzyczeć z wrażenia. Potrafi tak zagrać na nerwach, że Beethoven by ogłuchł od tego. Właśnie taka z niej artystka - wypisz wymaluj...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Monika 22.09.2016 12:13
Czytelnik

Nie znam Krakowa, ale jeśli jest to jedna z jego najsłynniejszych ulic, to musi być pełna turystów. Lub imprezowiczów, jeśli okoliczne lokale są nie gorszą atrakcją od miejscowych zabytków. Jedni i drudzy hałaśliwie zwiedzający potrafią skutecznie uprzykrzyć życie, a to dopiero początek kłopotów. W kamienicy są lokatorzy, niektórzy mieszkają tu od pokoleń i za nic nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej