Philip Carl Salzman

Philip Carl Salzman otrzymał doktorat na Uniwersytecie w Chicago w 1972 roku. Jego badania terenowe przeprowadzane wśród ludów pasterskich, w Beludżystanu (Iran), Delhi (Indie) oraz Sardynii (Wło... Philip Carl Salzman otrzymał doktorat na Uniwersytecie w Chicago w 1972 roku. Jego badania terenowe przeprowadzane wśród ludów pasterskich, w Beludżystanu (Iran), Delhi (Indie) oraz Sardynii (Włochy), miały szczególne znaczenie w badaniach zmian społecznych, w chwili gdy grupy te zmieniały się w czasie, co pozwoliło ukuć stwierdzenie, iż są one częścią organizacji społecznej, a nie zupełnie obcą wobec niej strukturą.
Znany jest z tego, iż swoją wiedzę w badaniu społeczeństw plemiennych dostosowuje do współczesnych konfliktów. Dowodzi, iż wzór plemiennego samostanowienia i tyranii centralizmu nadal definiuje życie na Bliskim Wschodzie, oraz wykorzystuje go do wyjaśnienia najbardziej charakterystycznych cech tego regionu, takich jak autokracja, polityczny brak łaski oraz stagnacja gospodarcza.
pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Myśleć jak antropolog
Myśleć jak antropolog
Philip Carl Salzman, Patricia C. Rice

5 (2 ocen i 0 opinii)
Myśleć jak antropolog
Jeśli: Interesujesz się antropologią? Chcesz studiować ten kierunek? Masz poczucie, że możesz być antropologiem? Sięgnij po książkę Myśleć jak antropolog i przekonaj się, czy to, co wiesz o byciu antr...
czytelników: 8 | opinie: 0 | ocena: 5 (2 głosy)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
4
3
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (4)

zgłoś błąd zgłoś błąd