Irena Stańczak

doktor nauk humanistycznych w dziedzinie pedagogiki; aktualnie jest pracownikiem naukowym Wydziału Pedagogicznego Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. W latach 1984–2013 była pracownikiem nauko... doktor nauk humanistycznych w dziedzinie pedagogiki; aktualnie jest pracownikiem naukowym Wydziału Pedagogicznego Staropolskiej Szkoły Wyższej w Kielcach. W latach 1984–2013 była pracownikiem naukowym Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie pedagogiki uzyskała na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (1993). Swoje zainteresowania naukowe koncentruje wokół problemów pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz dydaktyki ogólnej, szczególnie związanych z wyzwalaniem aktywności i samodzielności poznawczej uczniów w młodszym wieku szkolnym oraz efektywnością kształcenia na etapie nauczania początkowego.
Jest autorką ponad 100 artykułów naukowych i dwóch książek oraz współautorką wielu opracowań naukowych, m.in.: Kształtowanie samodzielności i aktywności poznawczej uczniów klas I–III szkoły podstawowej (1995), Wspieranie rozwoju zdolności uczniów w edukacji wczesnoszkolnej (2008), Popularyzacja Innowacyjnych Klubów Przedsiębiorczości oraz metodyki TRIZ – Pedagogiki (2012). Prowadzi naukową współpracę międzynarodową (Anglia, Rosja). Jest propagatorką Teorii Rozwiązywania Innowacyjnych Zadań (TRIZ – Pedagogiki), pracownikiem naukowym Laboratorium „Obrazowanie dla Nowoj Ery” – Szkoła Kreatywnego Myślenia w Moskwie.

źródło opisu: http://www.impulsoficyna.com.pl/autorzy/sta%C5%84czak_irena,1754.html

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Teoria rozwiązywania innowacyjnych zadań
Teoria rozwiązywania innowacyjnych zadań
Irena Stańczak

10 (1 ocen i 1 opinii)
Teoria rozwiązywania innowacyjnych zadań
Celem niniejszej książki jest dostarczenie zweryfikowanych empirycznie informacji o poziomie dyspozycji do myślenia twórczego najmłodszych uczniów i możliwościach stymulowania ich potencjału twórczeg...
czytelników: 1 | opinie: 1 | ocena: 10 (1 głos)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

1
1
0
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (1)

Cytaty tego autora (1)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd