Marcin Prus

Siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski. Następnie pracownik radia, komentator sportowy, trener siatkarski. Rozpoczął karierę sportową w swoim rodzinnym mieście jako wychowanek SKS Polmos Staro... Siatkarz, wielokrotny reprezentant Polski. Następnie pracownik radia, komentator sportowy, trener siatkarski.

Rozpoczął karierę sportową w swoim rodzinnym mieście jako wychowanek SKS Polmos Starogard Gdański. Po skończeniu szkoły podstawowej wyjechał do Rzeszowa, aby grać w SMS PZPS Rzeszów. Z Rzeszowa trafił do Mostostalu-Azoty, gdzie znakomicie wkomponował się do zespołu i stał się jednym z najlepszych środkowych w Polsce. W Kędzierzynie-Koźlu spędził pięć lat. W 2002 przeszedł do Gwardii Wrocław. W reprezentacji Polski w latach 1997-2001 rozegrał 97 spotkań. Marcin Prus stał się bardzo popularnym graczem dzięki swojej żywiołowości oraz kolorowym fryzurom. Obecnie współpracuje z radiem oraz telewizją, jest twórcą artykułów sportowych o tematyce siatkarskiej. Zaczynał w Telewizji Polskiej jako komentator spotkań siatkarskich, współpracownik telewizji Polsat, Polsat Sport oraz Polsat Sport Extra, jako reporter spotkań reprezentacji oraz wydarzeń ligowych. Pracownik kędzierzyńskiej rozgłośni radiowej Radio Park.

8 stycznia 2010 oficjalnie zakończył karierę zawodową meczem w Nowym Sączu, pierwszym historycznym wydarzeniem tego typu, specjalnie dedykowanym osobie kończącej karierę profesjonalnego siatkarza.

Kluby: – SKS Polmos Starogard Gdański, SMS PZPS Rzeszów, Mostostal-Azoty SSA Kędzierzyn-Koźle, Gwardia Wrocław.

Sukcesy: – mistrzostwo Polski- 1998, 2000, 2001, 2002, wicemistrzostwo- 1997, 1999, 3 Puchary Polski- 2000, 2001, 2002, III miejsce w Pucharze Konfederacji w 2000 roku, brąz na ME kadetów w Barcelonie w 1995, złoto na ME juniorów w Izraelu w 1996, złoto na MŚ juniorów w Bahrajnie w 1997 roku, MVP – tytuł Najbardziej Wartościowego Zawodnika Mistrzostw Świata w Bahrajnie w 1997 roku.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Prus

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Wszystkie barwy siatkówki
Wszystkie barwy siatkówki
Marcin Prus

7,01 (209 ocen i 38 opinii)
Wszystkie barwy siatkówki
Autor:
Jeśli sądzisz, że życie znanych sportowców to sielanka – masz rację. Jeśli twierdzisz, że jest im łatwiej niż innym – również nie będę mówił, że jest inaczej. Są jednak tematy, o których zapewne nie m...
czytelników: 405 | opinie: 38 | ocena: 7,01 (209 głosów)

Wywiad z autorem

Chciałbyś zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi?
Dołącz do grupy „Rozmowy z autorami” i zaproponuj pytania, my zorganizujemy wywiad.

Dyskusje o autorze

Przeczytaj także

1
267
138
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (7)

Czytelnicy (267)

Cytaty tego autora (18)
lista cytatów dodaj cytat
zgłoś błąd zgłoś błąd